informacja_wegiel.jpg

Urząd Miasta Bolesławiec informuje, że 5 grudnia 2022 r.,  pierwsza partia węgla jest dostarczona dla mieszkańców miasta Bolesławca z polskich kopalni grupy PGG: KWK WESOŁA i KWK PIAST-ZIEMOWIT.

Od 5 grudnia będą mogły być dokonywane wpłaty mieszkańców Bolesławca na zakup węgla w  preferencyjnej cenie 1890 zł za tonę (bez dowozu do domu). Wpłaty będą mogły dokonywać osoby, które w pierwszej kolejności złożyły wnioski i wnioski te zostały pozytywnie zweryfikowane. Osoby te będą indywidualnie informowane telefonicznie przez pracownika Urzędu Miasta Bolesławiec. (Proszę nie wpłacać pieniędzy i nie dokonywać innych czynności z procedury przed telefonem z Urzędu Miasta).

Odbiór węgla w składzie opału SOMBIN” (Koksik) w Bolesławcu przy ul. Kościuszki 1 w cenie 1890 zł za tonę nastąpi po wpłynięciu pieniędzy na konto urzędu.

Aktualnie (5 grudnia)  Polska Grupa Górnicza zapewniła 27 ton ekogroszku dla mieszkańców Bolesławca. Gmina Miejska Bolesławiec złożyła zapotrzebowanie (na podstawie złożonych przez mieszkańców wniosków) na 2022 r. na dwa rodzaje węgla kamiennego – 567 ton „orzecha” i 81 ton „ekogroszku/groszku”.

O terminie dostawy do Bolesławca następnej partii węgla w preferencyjnej cenie będziemy informować w kolejnych komunikatach.