Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/stories/info/2015/12/gwiazdka_zyczliwosci_2015/gwiazdka-4011.JPG'
There was a problem loading image 'images/stories/info/2015/12/gwiazdka_zyczliwosci_2015/gwiazdka-4011.JPG'

gwiazdka-4011.JPGWspólna Wigilia mieszkańców Bolesławca, wzajemne składanie życzeń, dzielenie się opłatkiem, przekazanie światełka betlejemskiego przez harcerzy ZHP Bolesławiec, - są głównym elementami corocznej Bolesławieckiej Gwiazdki Życzliwości, która na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń w Bolesławcu. - Niech się spełnią świąteczne życzenia, te łatwe i te trudne do spełnienia. Niech się spełnią te duże i te małe, te mówiono głośno lub wcale. Niech się spełnią te wszystkie krok po kroku w nadchodzącym Nowym Roku – te życzenia przedszkolaków wprowadziły bolesławian w tegoroczną Bolesławiecką Gwiazdkę Życzliwości. Odsłuchaj artykuł

{youtube}p2PnnjuNbQw{/youtube}

Na Rynku kolejny raz pojawiła się szopka z żywymi zwierzętami oraz kiermasz Kół Gospodyń Wiejskich, na którym znalazły się  tradycyjne potrawy, ciasta i ozdoby świąteczne. Obok tradycyjnego barszczu, na bolesławieckim stole wigilijnym, pojawiło się ok. 6 tys. pierogów. A to wszystko przy występach Gminnego Zespołu Pieśni i Tańca „Jutrzenka” i wspólnym kolędowaniu bolesławian.  Na stoiskach prezentowali się: Stowarzyszenie Reemigrantów z Bośni, ich Potomków oraz Przyjaciół, Koło Gospodyń Wiejskich Zebrzydowa, Koło Gospodyń Wiejskich Bożejowice, Stowarzyszenie Świętej Marii De Mattias, Centrum Wolontariatu MOPS, Witraże Lucyna Kłosowska, Kwiaciarnia Bukieciarz, Season Bistro Janina Kalinowska, Termy Bolesławiec  oraz Portal Istotne.pl, który przeprowadził akcję Kocham Bolesławiec w ramach której wszyscy zainteresowani  mogli się sfotografować  i na miejscu otrzymać bezpłatnie odbitkę swojego zdjęcia. Podczas koncertu świątecznego wystąpiła Miejska Orkiestra Dęta „Bolesławiec”, dzieci i młodzież z Pracowni wokalnej BOK-MCC, Kapela Herbutów oraz Stowarzyszenie Reemigrantów z Bośni, ich Potomków oraz Przyjaciół. Do bolesławieckiego Rynku przybyło również około 30 Mikołajów na motorach.Tradycyjnie już prezydent Piotr Roman oraz przedstawiciele władz miasta i duchowieństwa złożyli mieszkańcom życzenia świąteczne.Harcerze z Hufca im. Szarych Szeregów przekazali mieszkańcom Betlejemskie Światło Pokoju. Ten symbol ciepła, miłości, pokoju i nadziei stanie na wigilijnym stole w domach wielu bolesławian.

Podczas Bolesławieckiej Gwiazdki Życzliwości ogłoszono również laureatów konkursu na szopkę bożonarodzeniową.  Na tegoroczną edycję konkursu zgłoszono 45 szopek. Nagrody w kategorii indywidualnej otrzymały: Wiktoria Roicka z Gimnazjum Samorządowego nr 2 w Bolesławcu, Amelia Kaczmarek ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Bolesławcu, Maja Wojtowicz ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Bolesławcu, Marina Tetianyna z Gimnazjum Samorządowego nr 2 w Bolesławcu oraz Pola Wiśniewska z Pracowni ceramiczno-rzeźbiarskiej BOK-MCC. Nagrody w kategorii grupowe, otrzymali: Dzieci ze Świetlicy Caritas w Bolesławcu, Dzieci ze Świetlicy przy Szkole Podstawowej nr 5 w Bolesławcu, Julia Kunaszko z Miejskiego Zespołu Szkół Nr 2 w Bolesławcu i Bartosz Kunaszko z I Prywatnego Gimnazjum w Bolesławcu, Maria Reguła, Jagoda Marczewska, Lena Matyjewicz dzieci ze świetlicy przy Szkole Podstawowej nr 5 w Bolesławcu. Wyróżnienia w kategorii indywidualnej, przyznano uczniom: Marika Flak ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Bolesławcu, Daria Czerepak z Miejskiego Zespołu Szkół nr 2 w Bolesławcu, Marcel Trzciński ze Szkoły Podstawowej w Wiskitkach, Mateusz Moleda ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Bolesławcu, a wyróżnienia w kategorii grupowe otrzymali: Grupa Pszczółki z Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 2 w Bolesławcu, Grupa 4 i 5 latków z Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 4 w Bolesławcu, Nikola ZiemianKlaudia Podburaczyńska z Miejskiego Zespołu Szkół nr 2 w Bolesławcu oraz Natalia i Monika Dymarskie z Miejskiego Zespołu Szkół nr 2 w Bolesławcu. Nagrody laureatom wręczył podczas Bolesławieckiej Gwiazdki Życzliwościprezydent miastaPiotr Roman, który objął patronat nad konkursem.

W bogatym programie Bolesławieckiej Gwiazdki Życzliwości znalazło się również czytanie bajek  w ramach akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom", które przygotowała Szkoła Podstawowa nr 2. Niesamowite historie czytali zaproszeni goście- Mikołajowie: Dariusz Filistyński, Łukasz Jaźwiec- radni, Kornel Filipowicz- zastępca prezydenta. Dzieci z klas I c, I d, II c ze swoimi paniami: Beatą Wysocką, Moniką Grzyb, Beatą Czeladką wysłuchały wspaniałych baśni świątecznych: ,,Opowieść wigilijną" na motywach opowiadania Karola Dickensa oraz ,,Dwunastu podróżnych" H.Ch. Andersena. Dodatkowo, w ramach Gwiazdki Życzliwości w sali Forum BOK-MCC, Miejskie Przedszkole Publiczne nr 7 z oddziałami integracyjnymi wystawiło przepiękne Jasełka, a w holu kina odbył się Integracyjny Kiermasz Ozdób Świątecznych wykonanych przez podopiecznych Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych, Warsztatów Terapii Zajęciowej, I i II Środowiskowego Domu Samopomocy.

Organizatorami tegorocznej imprezy, byli: Gmina Miejska Bolesławiec, Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki, Stowarzyszenie Reemigrantów z Bośni, ich Potomków oraz Przyjaciół, Stowarzyszenie Byłych Żołnierzy 62 KS Commando, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bolesławcu, Polski Czerwony Krzyż, Hufiec ZHP Bolesławiec im. Szarych Szeregów, Stowarzyszenie Bolesławieckie Centrum Inicjatyw Lokalnych „Via Sudetica”, Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo- Wschodnich.

W organizację włączyli się również: Szkoła Podstawowa nr 2 z MZS nr 3 w Bolesławcu, bolesławieckie Miejskie Przedszkola Publiczne nr 1, 2, 4, 5, 6, 7, filia MPP nr 3 oraz Niepubliczne Przedszkola: Nibylandia, Zielona Nibylandia, Jacek i Agatka,  Oxpress, Smerfiki, a także Stowarzyszenie Bolce.

W organizację wigilijnego poczęstunku włączyli się: Cukiernia Nowa ul. Łasicka, Cukiernictwo Brzozowski Stanisław, Piekarnictwo Berezowski, Piekarnia Paweł i Adam Niziałek, Piekarnictwo Mariola i Zbigniew Korczowscy, Stowarzyszenie Św. Marii De Mattias, Pierogarnia Dobra ul. Piaskowa, Władysława Nosal, Agnieszka  Mancewicz, Jolanta Sobolewska, Antonina Kopała, Joanna i Janusz Woch ul. Kubika, Zgromadzenie Adoratorek Krwi Chrystusa.

Organizatorzy składają podziękowania za pomoc w zabezpieczeniu imprezy dla funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu oraz strażników Straży Miejskiej w Bolesławcu. (na podst. info BOK-MCC i SP nr 2)

{gallery}info/2015/12/gwiazdka_zyczliwosci_2015{/gallery}