c_200_140_16777215_0_0_images_stories_info_2017_08_bsc_niedziela_mosir-180.JPG

W ostatnim dniu 23. edycji święta ceramiki atrakcji nie brakowało. Na scenie zaprezentowały się pracownie BOK – MCC oraz aktorzy z Teatru Avatar. Imprezę zakończył charyzmatyczny wokalista Michał Szpak.
W niedzielę odbył się spektakl plenerowy "Leśne Psoty i Kłopoty" wykonaniu Teatru Avatar. Nie tylko młodzi widzowie z wielką uwagą śledzili losy trójki pracowitych elfów. W bloku artystycznym wystąpili utalentowani uczestnicy zajęć pracowni Bolesławieckiego Ośrodka Kultury - Międzynarodowego Centrum Ceramiki, którzy na co dzień pracują pod okiem świetnych instruktorów. Zatańczył i zaśpiewał Zespół Pieśni i Tańca „Bolesławiec”, którego instruktorem jest Agnieszka Radwańska.

 

 

Układy hip – hop, wykonały trzy grupy z pracowni Katarzyny Tomczyk-Jakubowskiej: Canon, Canonki i Canon Skład. Z pracowni tańca współczesnego Haliny Bałackiej-Kłak zaprezentowały się formacje: Modus, Nocturn i Promyki,  zatańczyły m.in. fragmenty znakomitego spektaklu „Kairos – wykorzystać czas”. Publiczność podziwiała również umiejętności uczestniczek pracowni tańca Flamenco prowadzonej przez Magdalenę Zientarę oraz pracowni tańca orientalnego Idalii Kowary-Szmitd. Pięknie zaśpiewali wokaliści z pracowni wokalnej Barbary Lendzian. Na zakończenie prezentacji z koncertem wystąpiła Miejska Orkiestra Dęta „Bolesławiec”, której kapelmistrzem jest Jan Chojnacki.
Bolesławiecki bieg po schodach w biurowcu Urzędu Miasta jest imprezą z tradycjami, którą organizuje MOSiR. W tegorocznej edycji „Biegu po ceramiczną filiżankę” w poszczególnych kategoriach wiekowych pierwsze miejsca zajęli: Oliwia Kłoczko, Magdalena Nowak, Ewa Buczko, Patryk Chojnicki, Piotr Lewicki, Tomasz Wiśniewski. W klasyfikacji generalnej kobiet pierwsze miejsce zajęła Magdalena Nowak, wśród mężczyzna najlepszy wynik uzyskał  Piotr Lewicki.

Publiczność zgromadzona przy scenie na ulicy Asnyka wysłuchała koncertu, który jest efektem polsko-niemieckiego projektu realizowanego przez BOK - MCC w lipcu br. Utalentowani wokaliści zaprezentowali niezwykle wysoki poziom, ogromne zaangażowanie i niesamowitą energię. Koncert uświetnił gościnny występ wykładowcy warsztatów i zarazem jednej z najzdolniejszych polskich wokalistek - Marty Podulki.
Niekwestionowaną gwiazdą wieczoru był Michał Szpak. Występ popularnego artysty zgromadził tłumy. Tradycyjnie Bolesławieckie Święto Ceramiki zakończył pokaz sztucznych ogni. (na podst. info BOK-MCC)