c_476_207_16777215_0_0_images_stories_info_2018_01_samotniak-wizualizacja.jpgJednym z filarów Narodowego Programu Mieszkaniowego w ramach pakietu „Mieszkanie plus” jest wsparcie budownictwa społecznego. Realizacja tego wsparcia polega na udzielaniu ze środków publicznych dopłat do oprocentowania kredytów i obligacji w ramach prowadzonego przez Bank Gospodarstwa Krajowego programu preferencyjnych kredytów dla towarzystwa budownictwa społecznego, spółdzielni mieszkaniowych i spółek gminnych.

 

- Bolesławieckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego złożyło wniosek o udzielenie preferencyjnego finansowania zwrotnego w trzeciej edycji programu wsparcia społecznego budownictwa czynszowego. Wniosek dotyczy realizacji inwestycji pn.: „Przebudowa i modernizacja budynku mieszkaniowego przy ul. Żwirki i Wigury 12 w Bolesławcu”. Bolesławiecki wniosek uzyskał pozytywną ocenę wiarygodności kredytowej i został zakwalifikowany do dalszego etapu – informuje Emil Zając, prezes TBS w Bolesławcu.

W budynku przy ul. Żwirki i Wigury 12, tzw. Samotniaku”, powstanie 29 mieszkań wykończonych w standardzie „pod klucz”. Budynek zostanie wyposażony w windę, znajdą się w nim również mieszkania dla osób niepełnosprawnych.