c_200_140_16777215_0_0_images_stories_info_2019_03_stulatka_stulatka-20.jpg

- Żyć spokojnie i dobrze wszystkim życzyć. To jest właśnie recepta na dobre samopoczucie i dobre zdrowie – powiedziała p. Janina Matusiewicz w setną rocznicę swoich urodzin.

Pani Janina Matusiewicz urodziła się 30 marca 1919 r. w miejscowości Rozdół (niedaleko Lwowa). Od 30 lat mieszka w Bolesławcu. Wychowała syna, ma dorosłą wnuczkę. Z zawodu jest krawcową. 30 marca pani Janina Matusiewicz świętowała 100 lat w gronie rodzinnym oraz osób zaprzyjaźnionych. Na uroczystości urodzinowej wystąpiła w kreacji przez siebie uszytej. Pani Janina samodzielnie prowadzi swoje gospodarstwo domowe, ale zawsze może liczyć na pomoc sąsiadów. Najbliższa rodzina mieszka poza Bolesławcem i jest w bliskim kontakcie z seniorką rodu.

 

Pani Janina bardzo dużo czyta, głównie literaturę piękną. Bardzo interesuje się aktualnymi wydarzeniami politycznymi i społecznymi w kraju i na świecie. Informacje czerpie z gazet i czasopism. Pani Janina korzysta z oferty Domu Dziennego Pobytu, która umożliwia osobom starszym dostęp do różnych form aktywności oraz rehabilitacji. Pani Janina jest osobą o wysokiej kulturze osobistej. W swoim środowisku ceniona jest za życzliwość, pogodę ducha i otwarty stosunek do ludzi.