c_200_140_16777215_0_0_images_stories_info_2019_04_kobiety_trzy_IMG_9431.JPG

W dniu 11 kwietnia 2019 r. w Dziale Historii Miasta otwarto wystawę prac trzech bolesławianek: Barbary Bednarowicz, Joanny Mysłek-Michnowskiej i Katarzyny Wiktorii Sas zatytułowaną „3 kobiety – 3 materie. Rzeźba – malarstwo – batik”.

 

Wernisaż zgromadził wielu gości, sympatyków sztuki oraz podopiecznych artystek, które od wielu lat zajmują się animacją artystyczną w bolesławieckim Młodzieżowym Domu Kultury. Zwiedzający mogli obejrzeć kilkadziesiąt prac pochodzących z trzech różnych „artystycznych światów”: rzeźby ceramiczne i żeliwne, kafle ceramiczne, malarstwo oraz obrazy stworzone techniką batiku.

Autorka, prezentowanych na wystawie rzeźb – B. Bednarowicz – szuka źródła inspiracji w człowieku i wszystkim co go określa: w sprzeczności obrazu, który tworzy na potrzeby świata zewnętrznego, jak również emocjonalności i złożoności obrazu wewnętrznego. K. Sas zajmuje się przede wszystkim batikiem i szkłem (witraż, mozaika, fuzing) – dziedzinami, w których ważną rolę w odbiorze pełni światło, które sprawia, że ożywają. Parafrazując autorkę – życie bez sztuki, jest jak życie bez światła. J. Mysłek-Michnowska inspiracje czerpie z natury. Życie w harmonii z nią determinuje jej życie i twórczość. Emocje jakie wyzwala kontakt z naturą przekładają się na jej twórczość.

Spotkanie poprowadziły dyrektor Muzeum Ceramiki w Bolesławcu – Anna Bober-Tubaj oraz dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury – Beata Domerecka. O ekspozycji opowiedziała kuratorka wystawy – Barbara Bednarowicz. Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających  do 5 maja 2019 r. (info MC)