c_200_140_16777215_0_0_images_stories_info_2016_03_konkurs_recytatorski_kconkurs-102.JPG

10 marca w Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł” w Bolesławcu odbył się 61. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski, który był skierowany do uczniów z bolesławieckich szkół ponadgimnazjalnych oraz osób dorosłych. Eliminacje miejskie odbyły się w trzech kategoriach – Turniej Poezja Śpiewana, Turniej Recytatorski oraz Turniej „Wywiedzione ze słowa”.

 

 

Do rywalizacji stanęło 24 uczestników, których oceniła Komisja Konkursowa w składzie: Ewa Ołenicz – Bernacka, Urszula Frąszczak - Matyjewicz oraz Barbara Lendzian.
W Turnieju Poezja Śpiewana nagrodę otrzymała Dorota Leszczyńska z I Liceum Ogólnokształcącego, w Turnieju „Wywiedzione ze słowa” nagrodzono: Paulinę Pacek z I Liceum Ogólnokształcącego i Darię Chłopicką z II Liceum Ogólnokształcącego. W Turnieju Recytatorskim nagrodę zdobyły: Karolina Domańska z I Liceum Ogólnokształcącego i Irena Tkaczyk z Młodzieżowego Domu Kultury w Bolesławcu.
Wyróżnienia w Turnieju Poezja Śpiewana trafiły do Alicji Myśliwiec i Kamili Nazim z II Liceum Ogólnokształcącego oraz Klaudii Kotwicy z I Liceum Ogólnokształcącego. W Turnieju „Wywiedzione ze słowa” wyróżniono: Rafała Andrukiewicza z I Liceum Ogólnokształcącego, natomiast w Turnieju Recytatorskim Adriannę Gabrych z II Liceum Ogólnokształcącego. Gratulujemy.
Osoby nagrodzone zakwalifikowały się do eliminacji rejonowych, które odbędą się 8 kwietnia 2016 roku o godzinie 10.00 w Sali Widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury.