przedszkole 1

 

 

 22 marca (wtorek) o godzinie 15.00 w Miejskim Przedszkolu Publicznym nr 4 w Bolesławcu organizowany jest II  Bieg Dzieci – Dzieciom. Jest to bieg charytatywny na rzecz dzieci z Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci w ramach III Biegu Sponsorowanego.

 

 

– Bieg 22 marca o godzinie 15.00  odbywa się na podwórku przedszkolnym MPP nr 4 przy ulicy Sądowej 9. Dzieci biegną już drugi raz – informuje Jolanta Mienculewicz, dyrektor MPP nr 4 w Bolesławcu. Społeczność Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 4 w Bolesławcu wystosowała list do sponsorów:

Drodzy Sponsorzy,
my dzieci z Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 4 w Bolesławcu już po raz drugi biegniemy po uśmiech naszych kolegów z Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci. Bieg sponsorowany „Dzieci Dzieciom”, który odbędzie się na terenie naszego przedszkola  dnia 22 marca 2016 roku o godzinie 15.00, jest zorganizowany w ramach III Wrocławskiego Biegu Sponsorowanego na rzecz dzieci z Wrocławskiego Hospicjum.
Dlaczego biegniemy ?
Jesteśmy zdrowi, wysportowani oraz wrażliwi na cierpienie innych. Nie mamy swoich pieniążków, aby podarować je chorym dzieciom. Mamy za to dużo siły i radości życia, żeby je dla nich wybiegać !!!!
Co to jest bieg sponsorowany ?
Każdy człowiek/ sponsor o wielkim sercu wrzuca do puszki  co najmniej 5 złotych za jedno okrążenie przebiegnięte przez wychowanka przedszkola. Pozyskane pieniądze zostaną  przekazane na rzecz Fundacji „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci”, której celem jest pozyskiwanie środków na działalność Hospicjum.
Na co zbierane są pieniądze ?
Mimo że siedziba hospicjum to Wrocław, terenem działania jest cały Dolny Śląsk.  Dzieci są w swoich domach, z rodziną, w znajomym i bliskim otoczeniu. To do nich jeżdżą lekarze, pielęgniarki, rehabilitanci i wolontariusze.  Większość chorób ma podłoże neurologiczne lub genetyczne o przewlekłym charakterze.  Hospicjum pomaga też dzieciom po zakończonym leczeniu onkologicznym i tym, które uległy nieszczęśliwym wypadkom.  Przeszkolony personel stara się być przy małych pacjentach zawsze wtedy, gdy tego potrzebują, gdy trzeba uśmierzyć ból lub kontrolować właściwe działanie osłabionego organizmu.
Tak naprawdę pacjentem hospicjum jest nie tylko dziecko, lecz cała jego rodzina, która również potrzebuje stałej opieki lekarza lub psychologa. Oprócz tego, dzięki funduszom pozyskanym od społeczeństwa kupuje się drogi sprzęt medyczny.
Szanowni Sponsorzy, ten bieg to szczytny cel. Zachęcamy do włączenia się do naszej Akcji.