wks 123

 

Bolesławiecka firma PUHP Lumex gościła przedstawicieli Wybrzeża Kości Słoniowej, którzy zainteresowani są współpracą gospodarczą i kulturalną z Polską.

 

 


 

Acho Weyer, dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Teatru bez Granic (FITSAF) z Wybrzeża Kości Słoniowej, wykazał na tyle duże zainteresowanie wyrobami firmy Lumex, że postanowił osobiście w Bolesławcu zapoznać się m.in. z konstrukcją scen, estrad mobilnych, podestów scenicznych, systemami oświetleniowymi i nagłośnieniowymi – czyli działalnością, w której firma Lumex specjalizuje się od lat 90-tych i ma ugruntowaną pozycję w branży. Rekonesans gospodarczy był również doskonałą okazją do zaprezentowania miasta wraz z jego tradycjami i kulturą.
Waldemar Pióro, współwłaściciel firmy Lumex, przegotował dla swoich kontrahentów ciekawy program pobytu w Bolesławcu. W programie, na specjalne życzenie gości z Wybrzeża Kości Słoniowej, znalazła się również wizyta w bolesławickim ratuszu i spotkanie z władzami miasta. Gości z Wybrzeża Kości Słoniowej podejmował wiceprezydent Kornel Filipowicz. Podczas omawiania działalności i oferty kulturalnej Bolesławca, Acho Weyer zadeklarował chęć goszczenia grupy z Bolesławca „na deskach” Międzynarodowego Festiwalu Teatru bez Granic.