archiwum h waniak

 

Zajrzyjmy do swoich rodzinnych albumów, stare fotografie mają swój wyjątkowy urok, są skarbem, dzięki któremu możemy „poznać” naszych przodków i ich historie….


Stowarzyszenie Reemigrantów z Bośni, ich Potomków oraz Przyjaciół zwraca się z prośbą o wypożyczenie zdjęć - rodziców, dziadków,  ukazujące rodziny, domy, miasto w pierwszych latach po przyjeździe do Bolesławca z Jugosławii, tuż po II wojnie światowej:

„…Jeśli posiadacie zdjęcia Waszych Rodziców, Dziadków ukazujące pierwsze lata po przyjeździe w okolice Bolesławca, chętnie je wypożyczymy!  Udostępnione zdjęcia zeskanujemy i zaprezentujemy na okolicznościowej wystawie podczas tegorocznego Festiwalu Kultury Bałkańskiej, organizowanego w ramach ‘70 rocznicy powrotu Polaków z Bośni’.

W ubiegłych latach prezentowaliśmy zdjęcia z naszych rodzinnych albumów na wystawach towarzyszących Festiwalowi. Były to wystawy organizowane wspólnie z Bolesławieckim Ośrodkiem Kultury – Międzynarodowym Centrum Ceramiki i Muzeum Ceramiki w Bolesławcu:

  • „Polacy na bośniackiej ziemi”,  wystawie towarzyszyła publikacja – „Polacy na bośniackiej ziemi. Fotograficzne wspomnienia bolesławieckich reemigrantów” /2015/;
  • „Z Bośni do Bolesławca. Wspomnienia reemigrantów z Jugosławii” /2014/.

Materiały można przynosić w czasie naszych wtorkowych spotkań, do Centrum Integracji Kulturalnej ‘Orzeł’…