c_200_140_16777215_0_0_images_stories_info_2020_07_etwining_Maskotka.jpg

Od 15 lat eTwinning łączy szkoły, nauczycieli i uczniów z 44 krajów. Przez ten czas 800 000 eTwinnerów zrealizowało ponad 300 000 projektów, w tym 35 000 z udziałem polskich nauczycieli!!!

eTwinning to wyjątkowa społeczność pasjonatów nowoczesnej edukacji, który otworzyli swoje klasy na świat, aby ich uczniowie mogli poznawać go w nowoczesny, ciekawy i bezpieczny sposób!

  Od dwóch lat uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Bolesławcu należą do rodziny e Twinnerów.

Dzieci z  klas I-III biorą  udział w projektach e Twinning. Cztery projekty: „Dzień Kropki”, „Jajko z niespodzianką”, „Ortograficzna wyprawa” i „Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego” zostały nagrodzone prestiżową nagrodą - Krajową Odznaką Jakości. Obecnie uczniowie klasy III b realizują piąty międzynarodowy projekt „ Nature Friendly”.

 Projekty idealnie wpisują się w podstawę programową. Zadania projektowe przedstawione są w różnorodnych formach wymagających od dzieci wielorakich aktywności. W ich obrębie kształtowane są kompetencje miękkie, takie jak współpraca i komunikacja w zespołach. Uczniowie uczą się współdziałać oraz wzajemnie sobie pomagać. Uczą się  odpowiedzialności za wykonywane zadania. Realizując treści z danego projektu, uczniowie realizują treści również z innych obszarów edukacyjnych, takich jak przyroda, geografia, środowisko społeczne, matematyka, plastyka, muzyka, technika, informatyka i wychowanie fizyczne.

 Współpraca w projektach jest na najwyższym poziomie. Skupia nauczycieli, pasjonatów z całego kraju i z zagranicy. To wielki zaszczyt i wyróżnienie  móc razem współpracować. Nauczyciele i uczniowie uczą  się od siebie wzajemnie, mogą wymieniać się doświadczeniami często komunikując się ze sobą. Projekty wyzwalają mnóstwo pozytywnych emocji i entuzjazmu do podejmowania działania i współdziałania w zespole. Uczniowie   z niecierpliwością czekają na kolejne nowe projekty. (info SP nr 5)