c_200_140_16777215_0_0_images_stories_info_2020_07_tbs_1000lecia-236.jpg

Wielorodzinny budynek bolesławieckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego został w czerwcu zasiedlony przez dwanaście rodzin. TBS przeprowadził remont obiektu i zmianę sposobu użytkowania budynku niemieszkalnego na mieszkalny przy al. Tysiąclecia nr 32a.

 

Historyczny budynek, w przeszłości należący do kompleksu obiektów szpitala wojewódzkiego, aktualnie odzyskał dawny blask. Do dyspozycji najemców znajduje się w nim dwanaście mieszkań: jedno-, dwu- i trzypokojowych.

Wszystkie mieszkania wykończone są "pod klucz". Każde mieszkanie ma niepowtarzalny, indywidualny charakter. Powierzchnia budynku wynosi 660 mkw.

Koszt inwestycji 2 800 tys. zł.

Warto przypomnieć, że bolesławieckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego w ubiegłym roku przeprowadziło gruntowną modernizację "samotniaka" na ul.

Żwirki i Wigury. Budynek został wybudowany jeszcze w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku, przez wiele lat był w zarządzie szpitala wojewódzkiego, następnie został przekazany miastu. Po modernizacji powstało w nim 29 mieszkań. Właścicielem i administratorem budynku jest Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Bolesławcu.