c_200_140_16777215_0_0_images_stories_info_2020_09_boleslawiec_2020-111.jpg

Bolesławiec znalazł się ponownie w czołówce rankingu, który określa wydatki mieszkańców na usługi komunalne. W tegorocznej edycji Bolesławiec uplasował się na ósmej pozycji (w poprzedniej edycji na jedenastej).

 

W tym roku zespół doradczy Curulis Sp. z o.o. po raz trzeci przeanalizował 339 jednostek samorządowych, które są jednocześnie miastami powiatowymi. Warto przypomnieć, że ranking Curulis opiera się o oszacowanie rocznych kosztów przeciętnej rodziny z zakresu usług komunalnych: zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków, odbioru odpadów, komunikacji publicznej oraz stref płatnego parkowania.

Roczne wydatki ponoszone przez rodzinę w Bolesławcu wynoszą 2 058,10 zł, zestawienie zamyka Choszczno z kosztami na poziomie 4 926,04 zł.

W kategorii miast poniżej 50 tys. mieszkańców Bolesławiec zajmuje 7 pozycję na 251 miejscowości. 

- Tak jak w przypadku poprzednich edycji rankingu, badaniu podlegał poziom cen usług komunalnych we wszystkich miastach powiatowych w Polsce. Dzięki uzyskanym wynikom, możliwa staje się ocena kosztów korzystania z usług komunalnych, które w ciągu roku przeciętnie ponosi polska rodzina. Metodologia doboru danych pozostała niezmienna w porównaniu do poprzedniego roku - informują organizatorzy opracowania „Ranking 2020. Wydatki mieszkańców na usługi komunalne w miastach powiatowych”.