c_200_140_16777215_0_0_images_stories_info_2020_09_dkf_SZARLATAN_6.jpg

Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki zaprasza do kina Forum na cotygodniowe seanse w Dyskusyjnym Klubie Filmowym DKF BOK.

W październikowym repertuarze:

Najnowszy film Agnieszki Holland SZARLATAN. Debiutujący na tegorocznym Berlinale, gdzie uznano go za jeden z najlepszych tytułów festiwalu, nowy film Agnieszki Holland to znakomita, nieszablonowa i niesłychanie zmysłowa opowieść o mężczyźnie, który zapragnął okiełznać naturę. W repertuarze również: PROCES SIÓDEMKI Z CHICAGO w reżyserii nagrodzonego Oscarem Aarona Sorkina, dokument o jednym z najwybitniejszych podróżników XX wieku, TONYM HALIKU oraz oparta na prawdziwych wydarzeniach, poruszająca historia miłości – NADZIEJA z wybitnymi rolami Andrei Braein Hovig i Stellana Skarsgarda. Obraz otrzymał na tegorocznym MFF w Berlinie nagrodę Europa Cinemas Label dla najlepszego filmu europejskiego!

Szczegółowy repertuar:

Fascynujący filmowy portret jednego z najsłynniejszych procesów w historii USA. Pokojowy w założeniu protest podczas Krajowej Konwencji Demokratycznej w 1968 roku przerodził się w brutalne starcie z policją i Gwardią Narodową. Organizatorów protestu, wśród których znaleźli się Abbie Hoffman, Jerry Rubin, Tom Hayden i Bobby Seale, oskarżono o spisek w celu wywołania zamieszek. Proces, który był konsekwencją tego oskarżenia, okazał się jednym z najsłynniejszych w historii...

Fantastyczna, a zarazem szokująca kreacja kobiety cierpiącej na śmiertelną chorobę. Film „Nadzieja” oparty jest na osobistych przeżyciach reżyserki. To historia o miłości i związku w obliczu nieuniknionej zmiany, która zgodnie z tytułem daje ogromną nadzieję.

Film o podróżniczej pasji i pogoni za marzeniami, ale i o kosztach, jakie trzeba zapłacić, aby mogły się ziścić. Opowieść o płynnej granicy między prawdą a fałszem, wpisanej w niezwykłe losy człowieka, który na tej granicy uczynił swoje miejsce na ziemi

Film opowiada o słynnym czeskim uzdrowicielu, Janie Mikolášku. Urodzony w 1887 roku Mikolášek był medycznym samoukiem, który dzięki ogrodniczej profesji znakomicie poznał świat roślin i ich lecznicze właściwości. Ze swoich umiejętności słynął w całych Czechach, a wśród pacjentów byli m.in. Tomas Masaryk, prezydent przedwojennej Czechosłowacji, aktorka Olga Scheinpflugová, malarz i grafik Max Švabinski, kompozytor Josef Bohuslav Foerster, wirtuoz skrzypiec Jaroslav Kocian, a także komunistyczny premier powojennej Czechosłowacji Antonín Zápotocký, po śmierci którego władze zdecydowały się na wtrącenie uzdrowiciela do więzienia.

Karnety na wszystkie 4 tytuły w sprzedaży w kasie Kina od 28 września! Sprzedaż biletów na pojedyncze seanse on-line na www.kino.boleslawiec.pl Z powodu obowiązującego nas wszystkich reżimu sanitarnego, w październiku nadal bez organizowanej dyskusji po seansach. Zgodnie z obowiązującymi zasadami, widownia sali nie może przekraczać 50%, a publiczność w czasie seansu ma obowiązek korzystania z maseczek. Przed wejściem do Kina każdy widz jest zobowiązany do złożenia pisemnego oświadczenia, że według jego najlepszej wiedzy, nie jest osobą zakażoną wirusem SARS-CoV-2 i nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym. (info BOK-MCC)