c_200_140_16777215_0_0_images_stories_info_2020_10_hannibal.png

W sobotę 10 października, w ramach akcji „Noc Bibliotek”, odbędzie się spotkanie autorskie i prelekcja pod tytułem „Zakazana historia Dolnego Śląska”. To prawdziwa gratka dla miłośników zamków, pałaców, zabytków, osób zainteresowanych historią i kulturą naszego regionu.

 

Nasz gość, ukrywający się pod pseudonimem Hannibal Smoke, jest pisarzem, publicystą, grafikiem i fotoreporterem Onet.pl zaangażowanym w ratowanie dolnośląskiego pejzażu kulturowego. Na pewno znany jest internautom, dużą popularnością cieszy się jego strona na Facebooku https://www.facebook.com/HanniSmoke i autorski kanał na YouTube https://www.youtube.com/user/hannibalsmok

W efekcie jego pracy powstał cykl niezwykłych albumów-przewodników pod wspólną nazwą „Zakazana historia Dolnego Śląska”, dokumentujący unicestwienie wspaniałego dziedzictwa materialnego naszego regionu.

Podczas wydarzenia będzie możliwość zakupu najnowszej części trylogii: „Cicha apokalipsa” – przewodnika grozy po 200 zrujnowanych pałacach i zamkach Dolnego Śląska (w cenie 90 zł).

Hannibal Smoke to także twórca popularnych powieści kryminalnych osadzonych w scenerii Dolnego Śląska, co z pewnością ucieszy tak licznych wśród naszych czytelników wielbicieli tego gatunku.

Współorganizatorem spotkania jest Fundacja Partycypacji Społecznej.

Zapraszamy serdecznie!

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona, spotkanie odbywa się z zachowaniem reżimu sanitarnego – pamiętajmy o maseczkach. (info CW - MBP)