c_200_140_16777215_0_0_images_stories_info_2020_10_dkf_122704714_3831327020233150_5537494704615385077_n.jpg

Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki zaprasza do Kina Forum na cotygodniowe seanse w DKF BOK.

Muzycznym wydarzeniem repertuaru będzie pokaz niemego filmu  z 1918 r. MANIA. HISTORIA PRACOWNICY FABRYKI PAPIEROSÓW z muzyką zespołu CZERWIE, który wystąpi na żywo podczas projekcji filmu. W repertuarze również dwa dokumenty muzyczne:  RONNIE WOOD: KTOŚ NA GÓRZE MNIE LUBI historia  nie tylko świetnego gitarzysty, członka Rolling Stones, ale też artysty malarza! i NOWY ORLEAN: MIASTO MUZYKI.  Szczegółowy repertuar to 5 tytułów:

Nowy film reżysera Mine vaganti. O miłości i makaronach to przejmująca i zabawna opowieść o niespodziewanej drugiej szansie, produkcja nominowaną w czterech kategoriach do najważniejszych włoskich nagród filmowych.

  • 9 listopada, g.19.00  Historia pracownicy papierosów Niemcy 1918, niemy, czas 85' SEANS Z MUZYKĄ NA ŻYWO w  wykonaniu grupy CZERWIE zwiastun https://youtu.be/3V0X-h4pdVk

Dzieło kina niemego z 1918 roku z Polą Negri w roli głównej , opowiada o młodej pracownicy fabryki papierosów Mani Walkowskiej, która zostaje wybrana jako modelka zrobić reklamowania nowej marki papierosów. U wykonującego promocyjny plakat malarza bohaterka poznaje kompozytora Hansa van den Hofa…

podobnie jak debiut reżysera – Cicha noc, to słodko-gorzka analiza poplątanych relacji rodzinnych. W filmie, poza fantastyczną i debiutującą na wielkim ekranie Zofią Stafiej, zobaczymy m.in. Arkadiusza Jakubika, Tomasza Ziętka i Kingę Preis. Autorem zdjęć jest zdobywca czterech Orłów Piotr Sobociński jr, a muzykę skomponowała Hania Rani.

  • 23 listopada, g.19.00 Ronnie Wood: ktoś na górze mnie lubi! Wielka Brytania 2019 dokument muzyczny, czas 82’ zwiastun https://youtu.be/97QcAqqsBRg

osobisty i intymny portret Ronniego Wood’a, legendarnego członka grupy The Rolling Stones. Poznajemy go jako muzyka, artystę i twardziela nie poddającego się na żadnym z etapów swojego życia. Człowieka, który będąc już po siedemdziesiątce, wciąż jest na szczycie sławy.

Nowy Orlean to światowa stolica muzyki. Jej dźwięki rozbrzmiewają na ulicach miasta od kilkuset lat i nie cichną. Wręcz przeciwnie. Tu rodzą się trendy, nowe gatunki i wirtuozi. Miasto targane przez historię i doświadczane, wciąż dźwiga się i trwa wraz ze swoją kulturą i mieszkańcami. Poznamy skąd w Nowym Orleanie jazz, R&B, funky. Posłuchamy wspaniałej muzyki legend jazzu i zobaczymy na ekranie Louisa Armstronga, The Neville Brothers, The Preservation Hall Jazz Band. O swojej poerspektyweie Nowego Orleanu opowiedzą m.in. Robert Plant, Keith Richards czy Sting. Ten film to fundament muzycznych podróży każdego kto kocha muzykę.

Karnety na wszystkie  tytuły w sprzedaży w kasie kina do 2 listopada! Sprzedaż biletów na pojedyncze seanse on-line na www.kino.boleslawiec.pl Z powodu obowiązującego nas wszystkich reżimu sanitarnego, w październiku nadal bez organizowanej dyskusji po seansach. Zgodnie z obowiązującymi zasadami, widownia sali nie może przekraczać 25%, a publiczność w czasie seansu ma obowiązek korzystania z maseczek. Przed wejściem do Kina każdy widz jest zobowiązany do złożenia pisemnego oświadczenia, że według jego najlepszej wiedzy, nie jest osobą zakażoną wirusem SARS-CoV-2 i nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym. Zapraszamy