c_200_140_16777215_0_0_images_stories_info_2020_12_unesco_mpp4_unesco-115.jpg

20 listopada br. Miejskie Przedszkole Publiczne nr 4 w Bolesławcu świętowało z UNICEF Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.

 

 

 

 

Rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka, dokumentu, który w 1989 roku przyjęła Organizacja Narodów Zjednoczonych to okazja, aby przypomnieć wszystkim, czym są prawa dziecka i że obowiązkiem nas wszystkich jest ich respektowanie. Należy przy tym szczególnie zwrócić uwagę społeczeństwa na trudną sytuację dzieci w różnych zakątkach świata, gdzie prawa te nie są przestrzegane.

- Dzieci MPP nr 4 uczestniczyły w tym dniu w licznych aktywnościach, których myślą przewodnią były prawa najmłodszych. Obejrzały film edukacyjny o prawach dzieci   i prezentację przygotowaną przez UNICEF o Jemenie. Podejmowanym działaniom towarzyszył kolor niebieski, również ubiór - jako symbol solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie.  Dzieci wykonały niebieskie rysunki, które zawieszone zostały na oknach poszczególnych sal, nauczyły się piosenki o prawach dzieci i uczestniczyły w śpiewie zbiorowym – informuje koordynator Emiliana Fulczyńska.