c_200_140_16777215_0_0_images_stories_info_2016_04_ojcowizna_dolnoslaskie_ojcowizna-119.jpg

2 kwietnia 2016 r. w siedzibie Związku Gmin Karkonoskich w Bukowcu odbyła się uroczystość wręczenia nagród w konkursie „Poznajemy Ojcowiznę”.   Konkurs organizowany jest  przez Polskie Towarzystwo Turystyczno - Krajoznawcze.

 

 

 

Organizatorem tegorocznej edycji etapu wojewódzkiego jest Oddział PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze. - Na 43 przysłane opracowania było 18 prac indywidualnych i 7 prac zbiorowych, wykonanych pod opieką 20 nauczycieli z 16 szkół podstawowych; 8 prac indywidualnych i 3 prace zbiorowe, wykonane pod opieką 13 nauczycieli z 11 szkół gimnazjalnych; oraz 5 prac indywidualnych i 2 prace zbiorowe pod opieką 6 nauczycieli z 6 szkół ponadgimnazjalnych – informują organizatorzy konkursu.
Wśród prac nagrodzonych na etapie wojewódzkim, które zostały przekazane na etap ogólnopolski znalazły się prace autorów z Bolesławca. Jan Krupa, uczeń Miejskiego Zespół Szkół nr 1 w Bolesławcu, został nagodzony za pracę multimedialną „Teatr Stary w Bolesławcu”. Praca powstała pod opieką Marzeny Bronowickiej, która podsunęła temat swojemu wychowankowi. Zaszczytne wyróżnienie młody autor odebrał wraz z mamą, która „kibicowała” mu podczas powstawania pracy.
W gronie laureatów znalazła się również bolesławianka Agata Knapik z II Prywatnego Gimnazjum w Bolesławcu.  Jej praca multimedialna „Historia Bolesławca zapisana wkropli wody” powstała pod opieką Marii Czyżowicz.
Konkurs „Poznajemy Ojcowiznę” ma ponad dwudziestoletnią historię. Uczestniczą w nim uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Konkurs ma na celu m.in. pogłębienie wiadomości o miejscu zamieszkania oraz rozwijanie umiejętności dostrzegania walorów krajoznawczych i kulturalnych swojego regionu.