c_200_140_16777215_0_0_images_stories_info_2021_02_wosp.jpg- Wielkie ukłony i brawa dla wszystkich! Mamy 151 683,11 zł,  ale będzie więcej – informuje Michał Szwed, szef bolesławieckiego sztabu WOŚP.

 

Warto przypomnieć, że tegoroczna edycja odbyła się w formie hybrydowej. Na terenie miasta z WOŚP-owymi puszkami kwestowało w niedzielę 120 wolontariuszy. Od połowy grudnia funkcjonowały sztabowe puszki stacjonarne zlokalizowane w różnych punktach na terenie miasta i okolicy. Funkcjonowała e-Skarbonka. Na scenie kina Forum, bez udziału publiczności, wystąpili: Zespół Canon i Canonki, Pracownia Tańca Orientalnego BOK-MCC, zespół DBL 59-700, kapela Forewarn, Tomek Wachnowski na FB, zespoły Pop&The i Żółta Febra - wszystkie koncerty na żywo w Internecie. Koncerty przeplatane były licytacjami. W holu kina Forum zorganizowano słodką kawiarenkę oraz loterię fantową (czyli wejdź, zrób zakupy, wrzuć do puszki, wyjdź). Tradycyjnie w ramach bolesławieckiego Finału odbył się Turniej Piłki Nożnej grup dziecięco-młodzieżowych organizowany przez BKS Bolesławiec i 'Morsowanie z Serduszkiem' organizowane przez bolesławieckich Morsów na Leśnym Potoku. Współorganizatorami tegorocznego Finału było miasto Bolesławiec i Bolesławiecki Ośrodek Kultury - Międzynarodowe Centrum Ceramiki.

- Bolesławiecki #sztab4689 gra od 2018 roku. Podczas trzech ostatnich finałów w Bolesławcu zebraliśmy łącznie 434 452,03 zł – informuje Michał Szwed