c_200_140_16777215_0_0_images_stories_info_2020_11_miasto-333.jpg

Gmina Miejska Bolesławiec podpisała porozumienie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu w zakresie wspólnej realizacji programu „Czyste Powietrze”.

Ma to poprawić efektywność programu, a także wpłynąć na przyspieszenie i polepszenie realizacji programu  na terenie województwa dolnośląskiego. Zainteresowanie programem jest bowiem bardzo duże. Na mocy zawartych porozumień, dolnośląskie gminy zostaną włączone w proces weryfikacji i przyjmowania wniosków o dofinansowanie w ramach programu „Czyste Powietrze”. Gminni urzędnicy będą pomagali wnioskodawcom złożyć poprawnie wniosek  oraz skompletować wymagane załączniki. Będą doradzać i informować. Przejmą bieżący kontakt z beneficjentami.

„Czyste Powietrze” to rządowy program priorytetowy, którego celem jest poprawa efektywności energetycznej oraz zmniejszenie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń do powietrza z jednorodzinnych domów mieszkalnych.

W ramach programu istnieje możliwość uzyskania dofinansowania w formie dotacji i pożyczki na wymianę starych, nieefektywnych źródeł ciepła na nowoczesne, o najwyższych normach tj.: węzeł cieplny, pompa ciepła, kocioł gazowy kondensacyjny, kocioł olejowy, ogrzewanie elektryczne, kocioł na paliwo stałe spełniający określone wymagania. Dofinansowanie można pozyskać również na przeprowadzenie niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku (dotacja i pożyczka) oraz montaż odnawialnych źródeł energii OZE (wyłącznie pożyczka). Wysokość dofinansowania zależy od dochodu na osobę w gospodarstwie domowym.

W Urzędzie Miasta Bolesławiec wszelkich informacji na temat realizowanego programu „Czyste Powietrze” udziela p. Małgorzata Rychert, nr tel.:  75 645 65 04. Zapytania można również przesyłać elektronicznie: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej o programie:

http://www.um.boleslawiec.bip-gov.pl/public/?id=110320