c_200_140_16777215_0_0_images_stories_info_2021_02_pumptrack_monitoring_monitoring-222.jpg

Urząd Miasta w Bolesławcu  zawarł umowę na wykonanie monitoringu na bulwarze nad Bobrem. Monitoringiem objęty zostanie teren sportowo -rekreacyjny „Wiadukt Plaza”, na którym funkcjonują pumptrack, skatepark i  ścianka wspinaczkowa.

W ramach infrastruktury sportowo-rekreacyjnej powstała tu również siłownia plenerowa z sześcioma urządzeniami fitness oraz strefa relaksu z  urządzeniami do gier edukacyjnych - plenerowy stół do tenisa oraz stół do gry w piłkarzyki. Natomiast na koniec maja br. zaplanowano zakończenie montażu parku linowego typu „balance park”, dostępnego dla dzieci już od 3-go roku życia.

Obiekt „Wiadukt Plaza” monitorowany będzie przy pomocy jednej kamery obrotowej i sześciu kamer stacjonarnych. Monitoring zintegrowany z funkcjonującym systemem oświetlenia LED na terenie bulwaru. W ramach inwestycji przewidziane są również prace w centrum dozoru (siedziba Straży Miejskiej przy ul. Mikołaja Brody 14). Koszt zadania wynosi 168 510 zł. Wykonawcą jest firma Alphatec Communication z Jeleniej Góry. Środki pochodzą z budżetu miasta Bolesławca.  Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec maja br.