c_200_140_16777215_0_0_images_stories_info_2021_02_bezdomni_Attachment-1.jpeg

Strażnicy miejscy od pierwszych dni mrozów kontrolują zarówno w godzinach porannych, jak i wieczornych miejsca, gdzie przebywają osoby bezdomne celem zapobiegania zamarznięciu tych osób oraz wskazania im możliwości otrzymania odpowiedniego wsparcia.

Osoby te nocują najczęściej w pomieszczeniach tj. pustostany, altany działkowe, czy też obudowy śmietnikowe.

Od dnia 8 lutego 2021 roku funkcjonariusze Straży Miejskiej w Bolesławcu przekazują osobom bezdomnym ciepłe posiłki, które zostały zorganizowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bolesławcu przy współpracy z lokalnymi punktami gastronomicznymi.

Ponadto podczas jednej z codziennych kontroli w dniu 11 lutego 2021 roku strażnicy miejscy zauważyli u  bezdomnego mężczyzny niepokojące objawy w postaci silnych drgawek, świadczących o wychłodzeniu organizmu. Mężczyzna miał także problem z poruszaniem się, więc na miejsce niezwłocznie wezwano Pogotowie Ratunkowe, które po przeprowadzonym badaniu zabrało mężczyznę do szpitala.

Z uwagi na panujące warunki atmosferyczne Straż Miejska w Bolesławcu apeluje: nie pozostawajmy obojętni wobec osób bezdomnych, gdyż przy takich mrozach do tragedii nie wiele brakuje. W przypadku zauważenia osób bezdomnych potrzebujących pomocy prosimy o zgłaszanie tego faktu do naszej jednostki lub Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu, numer alarmowy: 112. (Info SM)

c_200_140_16777215_0_0_images_stories_info_2021_02_bezdomni_straz.jpg