c_200_140_16777215_0_0_images_stories_info_2021_02_epidemia_smogu_3.jpgMiejskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Bolesławcu zaprasza do oglądania nowej wystawy plenerowej „Epidemia smogu. Nawet dzieci to wiedzą”, która prezentowana jest przed Miejską Biblioteką Publiczną - Centrum Wiedzy.

 

Miejskie Centrum Edukacji Ekologicznej przygotowało wystawę prezentującą prace plastyczne uczniów klas I – III bolesławieckich szkół podstawowych.  Rysunki i prace przestrzenne zostały wyróżnione w konkursie „Ze smogiem wygramy, gdy o czyste powietrze sami zadbamy”,  ogłoszonym przez Straż Miejską i podsumowanym w grudniu minionego roku. Konkurs zakończył się, ale nie zniknęły problemy ze smo-giem, zwłaszcza ostatnio, podczas niewidzianej od dawna mroźnej zimy.

Wystawa „Epidemia smogu. Nawet dzieci to wiedzą” zawiera informacje i dane za-czerpnięte  z raportu opracowanego przez firmę Airly  „# Oddychaj Polsko 2020”. Zwraca uwagę na ciągle aktualny problem smogu i jego nasilające się w pandemii konsekwencje. Przypomina, że w Bolesławcu możemy na bieżąco sprawdzać jakość powietrza dzięki zamontowanym na terenie miasta czujnikom firm Airly i Syngeos. Wyniki pomiarów dostępne są dzięki darmowym aplikacjom obu tych firm, lub po-przez stronę internetową Urzędu Miasta Bolesławiec.

Teksty zamieszczone przy reprodukcjach dziecięcych dzieł zawierają również krótkie porady, jak ograniczyć ilość smogu w naszym otoczeniu.

Pełny raport „#Oddychaj Polsko 2020” dostępny jest po adresem: https://airly.org/pl/raport-jakosci-powietrza/ .