c_200_140_16777215_0_0_images_stories_info_2021_02_unicef_14.jpg

Działania pomocowe Szkoły Podstawowej nr 3 w Bolesławcu na rzecz dzieci w Jemenie oraz projektowe w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka uznane zostały przez Marka Krupińskiego - Dyrektora Generalnego Stowarzyszenia UNICEF Polska.

Szkoła otrzymała dyplom, podziękowania oraz zaświadczenie.

W związku z sytuacją epidemiczną w kraju szkolne obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka zostały przeprowadzone w trybie zdalnym. Społeczność szkolna włączyła się w akcje pomocowe na rzecz dzieci w Jemenie i zrealizowała ciekawe przedsięwzięcia. Jednym z nich była akcja „Wspólna podróż po Jemenie” dotycząca zapoznania dzieci z trudną i ciężką sytuacją ich rówieśników w tym kraju. Polegała ona na wspólnym oglądaniu prezentacji w czasie zajęć on-line oraz w domu z najbliższymi. W ramach akcji „Lepszy świat dla dzieci w Jemenie” uczniowie wykonali prace plastyczne oraz graficzne obrazujące wizję lepszego świata dla dzieci w tym kraju. Młodzież rozwiązywała także quiz on-line pt. „Sprawdź, co wiesz o prawach dziecka”. Pytania poświęcone zagadnieniom praw dziecka, nawiązujące do sytuacji dzieci w Jemenie, okazały się doskonałym sposobem na wspólną naukę w trybie zdalnym oraz w domu. 

Od kilku lat Szkoła Podstawowa nr 3 współpracuje z organizacją UNICEF Polska poprzez promowanie oraz ochronę praw dziecka. Placówka działa także charytatywnie na rzecz pomocy dzieciom w najbardziej potrzebujących regionach świata. (info SP nr 3)