c_200_140_16777215_0_0_images_stories_info_2016_04_1024obchody_majowe.jpg

W długi majowy weekend zapraszamy na uroczyste obchody Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i Święta Konstytucji 3 Maja.
W poniedziałek, 2 maja, siódmy rok z rzędu, punktualnie w samo południe w Rynku Bolesławca odbędą się Obchody Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W ramach obchodów nastąpi uroczyste wciągnięcie flagi na maszt, wydarzenie uświetni 23. Śląski Pułk Artylerii.
We wtorek, 3 maja obchodzimy Święto Konstytucji 3 Maja.

W ramach obchodów o godz. 11.30 w Kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Placu Zamkowym, odbędzie się Uroczysta Msza Święta w Intencji Ojczyzny w 225. Rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja z udziałem Kompanii Honorowej 23. Śląskiego Pułku Artylerii oraz Miejskiej Orkiestry Dętej „Bolesławiec”.
Natomiast o godz. 17.00 zapraszamy do sali Forum BOK-MCC na koncert „Jeszcze Polska nie zginęła…”. W programie zaprezentują się pracownie BOK-MCC: dzieci z Zespołu Pieśni i Tańca „Bolesławiec” prowadzonego przez Agnieszkę Radwańską, Kapela Zespołu Pieśni i Tańca „Bolesławiec”, której kapelmistrzem jest Michał Braszko, pracownia wokalna prowadzona przez Barbarę Lendzian, Bolesławiecki Chór Miejski „Cantate Deo”, którego dyrygentem jest Aleksander Samostrokow, Miejska Orkiestra Dęta „Bolesławiec” – kapelmistrz Jan Chojnacki, a także Zespół Pieśni i Tańca „Mały Bolesławiec” z Młodzieżowego Domu Kultury w Bolesławcu, którego instruktorem jest Anna Idkowiak. Wstęp na koncert jest bezpłatny.
Na uroczystości majowe zapraszają organizatorzy: Gmina Miejska Bolesławiec, Bolesławiecki Ośrodek Kultury - Międzynarodowe Centrum Ceramiki, 23. Śląski Pułk Artylerii, Młodzieżowy Dom Kultury im. St. Wyspiańskiego w Bolesławcu, Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz Młodzieżowa Rada Miasta.