c_200_140_16777215_0_0_images_stories_info_2021_06_olimpiada_bezpiecznego_mpp3_olimpiada_mpp3-162.jpg

8 czerwca 2021 r. w Miejskim Przedszkolu Publicznym nr 3 przebiegał pod hasłem olimpijskich zmagań.

W tym dniu odbyła się „Olimpiada Bezpiecznego Malucha”, organizowana jest przez Straż Miejską w ramach projektu „Bezpieczny Bolesławiec”. W tegorocznej edycji mali zawodnicy zmagali się w trzech konkurencjach, które uczą zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, kształtują ekologiczne postawy m.in. poprzez naukę segregacji odpadów.

W Miejskim Przedszkolu Publicznym nr 1 odbyła się „Olimpiada Optymizmu” zorganizowana przy pomocy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bolesławcu. W Olimpiadzie uczestniczyły przedszkolaki ze wszystkich grup przedszkolnych. Powstało sześć  drużyn, zawodnicy startowali w konkurencjach zawierających ćwiczenia na równowagę, celność i szybkość. Były to: rzut woreczkiem do celu, strzał na bramkę, rzut do kosza, skok w dal, łucznictwo, bieg przez płotki. Olimpiada odbywała się w fantastycznej atmosferze i w duchu sportowej rywalizacji. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, a przedszkole dyplom za udział w Olimpiadzie. Wielkie brawa dla wszystkich, dzięki którym te zawody znakomicie się udały.

W Dziennym Domu Senior plus miała miejsce pierwsza w tym roku impreza plenerowa - „Olimpiada Optymizmu”. Uczestniczyli w niej również podopieczni I i II Środowiskowego Domu Samopomocy. Konkurencje sportowe przygotował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bolesławcu. Sportowym zmaganiom towarzyszyły występy zespołu Żeliszowianki, wspaniała atmosfera oraz słodki poczęstunek. Prezydent Bolesławca Piotr Roman posadził na posesji Domu Senior plus „Drzewo Optymizmu”. Spotkanie było okazją do przyjacielski rozmów oraz ponownego nawiązania relacji wśród podopiecznych placówek. Uczestnikom spotkania towarzyszyło motto „Optymizm to wiara, która prowadzi do celu”.