c_200_140_16777215_0_0_images_stories_info_2021_06_1.jpg

Właściciele, prezesi, dyrektorzy firm ceramicznych - zrzeszeni w Bolesławieckim Bractwie Ceramicznym - spotkali się z prezydentem Bolesławca Piotrem Romanem oraz dyrektorem Bolesławieckiego Ośrodka Kultury –Międzynarodowego Centrum Ceramiki Kornelem Filipowiczem w celu omówienia tegorocznej edycji Bolesławieckiego Święta Ceramiki.

Wzorem lat ubiegłych Święto Ceramiki w Bolesławcu odbędzie się w przedostatni weekend sierpnia.  Od 18 do 22 sierpnia 2021 r. na bolesławieckim Rynku odbędą się jedne z największych w Europie targi ceramiki.

Lokalne wytwórnie ceramiki przygotowują bogatą ofertę wyrobów zdobionych w słynne na całym świecie bolesławieckie wzory. W tym okresie szereg lokalnych fabryk otwiera się dla publiczności, która może  obserwować proces produkcji ceramiki. Wiele unikatowych wyrobów będzie można również oglądać w przyzakładowych ogrodach ceramicznych.

Bolesławieckie targi ceramiczne są największym tego typu wydarzeniem w Polsce. To wyjątkowy w skali Europy festiwal ceramiki, współpracy i wymiany doświadczeń tej branży, ale również okazja do poznania turystycznych uroków Bolesławca i aktywnego spędzenia czasu w atmosferze dobrej zabawy i wielu atrakcji. Ta cykliczna impreza to także uczta dla zmysłów wrażliwych na sztukę, albowiem towarzyszą jej liczne ekspozycje wybitnych artystów ceramików, aranżowane  nie tylko w tutejszym Muzeum Ceramiki i w pomieszczeniach galeryjnych Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki, ale także wśród staromiejskich budynków pod „gołym niebem”. Podczas Bolesławieckiego Święta Ceramiki każdy wytrawny odbiorca znajdzie coś dla siebie!