c_200_140_16777215_0_0_images_stories_info_2016_05_turniej_ruch_drogowy_20.jpg

26 kwietnia 2016 r. w Gimnazjum Samorządowym nr 2 im. Polaków Zesłanych na Sybir w Bolesławcu odbyły się eliminacje powiatowe XXXVIII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.  W turnieju wzięło udział 16 szkół podstawowych i 8 gimnazjów z powiatu bolesławieckiego, łącznie 88 uczniów.

Gimnazjaliści rozpoczęli zmagania jazdą rowerem po sprawnościowym torze przeszkód, a uczniowie szkół podstawowych od testu ze znajomości zasad ruchu drogowego.
Wyniki końcowe:
szkoły podstawowe:
I miejsce -  SP Żeliszów
II miejsce -  SP Brzeźnik
III miejsce - SP Gierałtów
szkoły gimnazjalne:
I miejsce - Gimnazjum Samorządowe nr 2 w Bolesławcu II miejsce - Gimnazjum w Nowogrodźcu III miejsce - II Prywatne Gimnazjum w Bolesławcu Najlepszym zawodnikiem turnieju w kategorii szkoły podstawowe został uczeń Szkoły Podstawowej w Brzeźniku Dawid Wiliczykowski.
Najlepszym zawodnikiem turnieju w kategorii szkoły gimnazjalne  został uczeń Gimnazjum Samorządowego nr 2 Jakub Zarówny.
Nagrodami dla najlepszych zawodników turnieju były rowery.

Organizatorzy Turnieju: Powiatowa Komenda Policji i Gimnazjum Samorządowe nr 2.

Sponsorzy nagród: Bank Zachodni WBK, Carrefour, Prezydent Miasta Bolesławiec, Wójt Gminy Bolesławiec, Wójt Gminy Warta Bolesławiecka, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego Szkoła Podstawowa z Żeliszowa oraz Gimnazjum Samorządowe nr 2 w Bolesławcu będą reprezentować powiat bolesławiecki w eliminacjach strefowych, które odbędą się 7 maja 2016 roku w Jeleniej Górze.