c_200_140_16777215_0_0_images_stories_info_2021_06_sp3_3.jpg

Działania Szkoły Podstawowej nr 3 w projekcie edukacyjno-społecznym „TO(działa)MY!”, zorganizowanym przez organizację UNICEF i Fundację Santander Bank Polska, uznane zostały przez Marka Krupińskiego - Dyrektora Generalnego Stowarzyszenia UNICEF Polska oraz Marzenę Atkielską - Prezesa Zarządu Fundacji Santander Bank Polska im. Ignacego Jana Paderewskiego. Bolesławiecka placówka otrzymała dyplom, podziękowania oraz zaświadczenie.

 

Szkoła Podstawowa nr 3 przyłączyła się w roku szkolnym 2020/2021 do przeprowadzenia projektu „TO(działa)MY!” pod hasłem „Razem znaczy Więcej”. Jego założeniem było zaktywizowanie dzieci i młodzieży do podjęcia społecznych wyzwań, aby pokazać, jak wspaniałym doświadczeniem może być praca zespołowa oraz jakie pożyteczne efekty może przynieść.

W ramach poszczególnych działań zostało zorganizowanych wiele przedsięwzięć związanych z obszarami edukacji, kultury i rozrywki. Jednym z nich były coroczne obchody „Dnia Świętego Marcina, podczas których uczniowie poprzez wspólne działania oraz wzajemną współpracę uświadomili sobie, jak niezwykle istotne w tych czasach jest niesienie dobra innym ludziom. Kolejnym bardzo ważnym punktem realizacji projektu był udział uczniów w warsztatach plastycznych pt. „Śladami Św. Marcina”. W czasie zajęć powstało wiele ciekawych prac, spośród których stworzono „Szkolną galerię (on-line) twórczości uczniów”.

Z kolei w ramach Dni Kultury Międzynarodowej zostały zorganizowane obchody z okazji „Europejskiego Dnia Języków Obcych”. Podczas zajęć pedagodzy rozwijali umiejętności językowe uczniów, a także uświadomili im bogactwo i różnorodność językową Europy oraz zwrócili uwagę na wielojęzyczność i kulturę jej mieszkańców. Uczniowie wzięli także udział w cyklicznych zajęciach on-line pt. „Zwyczaje i święta w krajach niemiecko- oraz anglojęzycznych” i zdobywali wiedzę z zakresu realioznawstwa.

Ważnym i istotnym punktem realizacji założeń projektu była coroczna zbiórka pieniędzy na misje dla głodujących dzieci z Afryki w ramach akcji „Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci”. Akcja miała na celu uwrażliwienie uczniów na potrzeby oraz problemy swoich rówieśników. W tym roku szkolnym zebrane wśród pedagogów fundusze zostały przekazane przez szkołę na pomoc dla dzieci z Afryki.

Od kilku lat Szkoła Podstawowa nr 3 współpracuje z organizacją UNICEF Polska poprzez promowanie oraz ochronę praw dziecka. Placówka działa także charytatywnie na rzecz pomocy dzieciom w najbardziej potrzebujących regionach świata. (info SP nr 3)