c_200_140_16777215_0_0_images_stories_info_2021_06_sp1_Tydzień_Sportu_-_kl._4-8.jpg

W Szkole Podstawowej nr 1 w Bolesławcu odbył się Tydzień Sportu. Każdego dnia od 7-11 czerwca 2021r. uczniowie wszystkich klas  podejmowali wiele wyzwań ruchowych, wzbogacali swoją wiedzę sportową i uczyli się zdrowych nawyków.

 

Najmłodsi bawili się w „Mundialowe szaleństwo”, czyli dzień z piłką nożną. Dzieci projektowały koszulki sportowe, wykonywały ćwiczenia lekkoatletyczne. Następnie miał miejsce „Taneczny zawrót głowy”, była to zumba, różne układy taneczne przy muzyce, aerobic. Nie zabrakło też gier zespołowych, takich jak: dwa ognie, rugby tag, siatkówka, koszykówka, unihokej.  Ostatni dzień Tygodnia Sportu upłynął  pod hasłem „Sport rzeźbi charakter”. W każdej klasie odbyły się pogadanki o zdrowym odżywianiu  oraz  o bezpieczeństwie w trakcie zabaw, jazdy na rowerze, hulajnodze, gry w piłkę, pływaniu i zachowaniu fair play w czasie gier sportowych. Uczniowie  poznawali sylwetki znanych i cenionych sportowców i  wykonali plakaty o ulubionej dyscyplinie sportowej.

W starszych klasach 4-8 zajęcia sportowe zostały podzielone na cztery bloki: sztafety, zespołowe gry sportowe, dwa ognie, wyścigi rzędów z elementami lekkiej atletyki i gimnastyki. Na lekcjach historii, języka angielskiego i   innych przedmiotów uczniowie poznawali dyscypliny sportowe, które są mniej popularne lub te, które sami uprawiają. Podczas Tygodnia Sportu w Szkole Podstawowej nr 1   liczyła się głównie dobra zabawa i uśmiech.

Zwieńczeniem Tygodnia Sportu był pokaz młodych sportowców, a  zarazem artystów  z Fundacji Ocelot, którą  prowadzą Beata i Bogdan Zając. Młodzież z Bolesławca oraz z Legnicy i Lubina zaprezentowała kilka układów akrobatyczno-artystycznych  i elementy gimnastyki powietrznej na kole i na szarfach. Występ  cieszył się ogromnym uznaniem wśród uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 1. (info SP nr 1)