c_200_140_16777215_0_0_images_stories_info_2021_06_FA_pomaga_fa_pomaga-155.jpg

W miniony weekend Football Academy Bolesławiec był organizatorem VII edycji charytatywnego turnieju piłkarskiego "Football Academy Pomaga 2021".

 

W tym roku wspieraliśmy dzieci z głęboką niepełnosprawnością z Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Bolesławcu.

W ramach pomocy ponad 200 młodych adeptów piłki nożnej wraz z rodzicami i przyjaciółmi wzięło udział w loterii fantowej, której główną nagrodą była koszulka Zagłębia Lubin z autografami całej drużyny ufundowana przez klub miedziowych. Kolejną atrakcją były licytacje kolejnej koszulki meczowej z autografami drużyny Zagłębia Lubin, ceramiczne buty piłkarskie ufundowane przez Ceramikę Milena oraz voucher do restauracji Winestone Bolesławiec.

W rozgrywkach turniejowych wystąpiły 22 drużyny w trzech kategoriach wiekowych. Łącznie na czterech boiskach Ośrodka Wodno-Sportowego w Bolesławcu w rozegranych 51 meczach zawodnicy zdobyli ponad 300 goli co daje imponującą średnią prawie 6 goli na mecz. Rozgrywki zakończyły się bez klasyfikacji, a każdy z uczestników otrzymał złoty pamiątkowy medal z rąk wiceprezydent Bolesławca Renaty Szewczyk oraz przewodniczącego Rady Miasta Józefa Pokładka.

W ciągu rozgrywek można było kupować domowe ciasta upieczone przez mamy występujących na turnieju zawodników Football Academy Bolesławiec oraz rodziców dzieci szkoły specjalnej. Dodatkową atrakcją były dmuchańce, w tym duża bramka celności, na której odbyły się konkursy strzałów do celu. Dmuchańce ufundowała firma Fun-Sport.com.pl, a nad całością atrakcji trzymali piecze członkowie Fundacji Wspierajmy Zdrowie z Bolesławca. Ochładzającą mgiełkę wytwarzała kurtyna wodna dostarczona przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Bolesławcu.

Podsumowując cały turniej, dzięki zaangażowaniu zawodników, trenerów i rodziców młodych piłkarzy udało nam się zebrać wspólnymi siłami kwotę 7101,32 zł. Pieniądze zostaną przekazane na zakup komputera, rzutnika i innych pomocy wspomagających komunikację alternatywną AAC dla dzieci.

"Jestem dumny, a zarazem wdzięczny za okazane serce i gest w trakcie całego wydarzenia, a cały dochód z turnieju zostanie przekazany przez Football Academy Bolesławiec i Fundację Wspierajmy Zdrowie na zakup odpowiedniego sprzętu dla Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Bolesławcu, który ma służyć podopiecznym ośrodka" - mówi organizator wydarzenia Damian Sawczak

Turniej honorowym patronatem objął Piotr Roman - Prezydent Miasta Bolesławiec, a całość imprezy dofinansowana została przez Gminę Miejską Bolesławiec.

Organizator: UKS Football Academy Bolesławiec

Współorganizator: MOSiR Bolesławiec, Fundacja Wspierajmy Zdrowie

Partner: Powiatowy Zespół Szkół i Placówek Specjalnych w Bolesławcu
Sponsorem turnieju jest Ceramika Milena, Freedom Nieruchomości Legnica/Bolesławiec, Wędlindrobex, Fun-Sport.com.pl, Piekarnia Jarmen, Lewiatan ul. Cicha

Patronat medialny: Telewizja Bolesławiec,  Bolec.info - Gazeta i Portal, Sportowy Bolesławiec

Dziękujemy WSZYSTKIM za wsparcie ! (info Football Academy Bolesławiec)