c_200_140_16777215_0_0_images_stories_info_2021_07_bsc_2020-123.jpg

Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy dwa wyjątkowe wydarzenia na scenie głównej 27. Bolesławieckiego Święta Ceramiki! Przed bolesławiecką publicznością wystąpią artyści z Piwnicy pod Baranami, która w tym roku obchodzić będzie jubileusz 65 – lecia działalności.

 

„PIWNICA POD BARANAMI” osiągnęła już takie lata, że śmiało mogłaby się znaleźć w księdze Guinessa. Pomyśleć: była już za Gomułki, przeżyła Gierka, zakwitła za „Solidarności”, wstrzymała oddech w stanie wojennym, po czym znów ruszyła w demokrację, w jej dość poplątany repertuar – karmiła się na zmianę: absurdem, polityką, historią i sztuką, karmiła się także cenzura, karmiła się każdym głupstwem, na które stać jednostki i narody. Ilu artystów przeszło przez tę niewielką podziemną dziuplę! Tych, co przyszli z Akademii Sztuk Pięknych, z polonistyki, z zespołów jazzowych, szkoły teatralnej!”

Chwilę po weteranach polskiej sceny artystycznej przed bolesławiecką publicznością wystąpi jedyny w swoim rodzaju teatr akrobatyczny OCELOT. Widzowie zobaczą spektakl pt. „KOBALTOWA MGŁA”. Jest to opowieść o wybaczeniu, sile ludzkiego umysłu i potędze miłości. Spektakl opowiedziany jest językiem pantomimy, zapierających dech w piersi akrobacji i powietrznego tańca, a życiowe zawirowania i perypetie rozbitków zagubionych we mgle obejrzymy w krzywym zwierciadle współczesności. Zamiast szarej codzienności, w tej swoistej lirycznej komedii mieszać się będą ze sobą magia i rzeczywistość, intrygi i namiętność. Uwięzieni na wyspie rozbitkowie będą poszukiwać sensu i spełnienia.

Na scenie pojawią się artyści Teatru Ocelot, Stypendyści Ocelot Foundation oraz …  Zespół Pieśni i Tańca "Bolesławiec". W roli Prospera - Artur Borkowski - aktor Wrocławskiego Teatru Pantominy. Z ogromnym zainteresowaniem oczekujemy występu bolesławieckiej grupy artystycznej na co dzień związanej z Bolesławieckim Ośrodkiem Kultury i Młodzieżowym Domem Kultury.

To nie koniec niespodzianek 27. Bolesławieckiego Święta Ceramiki. Śledźcie nasze strony internetowe, a już niebawem poznacie więcej szczegółów tego jedynego w swoim rodzaju festiwalu biznesu, rozrywki i kultury. (info BOK-MCC)