Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/stories/info/2021/08/BSC_niedziela/bsc_niedziela-492.jpg'
There was a problem loading image 'images/stories/info/2021/08/BSC_niedziela/bsc_niedziela-492.jpg'

bsc_niedziela-492.jpg

 

W Bolesławcu od 18 do 22 sierpnia trwały największe targi ceramiki. Podczas 27. Bolesławieckiego Święta Ceramiki u producentów ceramiki padły kolejne rekordy handlowe.

Rekordowa była również liczba turystów odwiedzających stolicę ceramiki. W tym roku targi cieszyły się ogromnym zainteresowaniem turystów z Polskich, jak i zagranicznych. Oprócz targów, w specjalnie przygotowanym Miasteczku Animacji Ceramicznych, każdy miał możliwość samodzielnie spróbować swoich sił w tworzeniu własnych wyrobów z gliny. Na polsko-niemieckich warsztatach sztuk plastycznych było aktywnie i inspirująco zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Bolesławieckie Święto Ceramiki to również wystawy i bogaty program artystyczny oraz imprezy towarzszące. W tym scena alternatywna - DBL 59-700, Chapter One, Żółta Febra, Error Code, Nikos Rusketos i Grecka grupa Orfeusz, Flis&Doris, Pop&The, Chłopaki z ferajny  oraz występy zespołów Bolesławieckiego Ośrodka Kultury - Międzynarodowego Centrum Ceramiki, Młodzieżowego Domu Kultury i Miejskiej  Orkiestry Dętej „Bolesławiec”. Nie zabrakło również gwiazd muzycznych.

Niezwykłym wydarzeniem była czwarta już edycja Glina Show. Do Miasteczka Glina Show przyciągały energetyczne występy taneczne ZUMBA Magdaleny Kwiatkowskiej-Korczowskiej i Joanny Piekarz oraz fitness show Fit Style Zone. Nie zawiedli się również fani piosenki aktorskiej.  Z rozmachem przygotowana oferta Glina Show ściągnęła amatorów  bodypaintingu i pokazów charakteryzacji filmowej.

Niezwykle bogatą ofertę przygotowało bolesławieckie Muzeum Ceramiki. W muzealnych działach odbywały się bardzo atrakcyjne tematyczne warsztaty i pokazy. Na gości czekały również wystawy prezentujące dawną i współczesną kamionkę bolesławiecką. Punktem kulminacyjnym było otwarcie wystawy „Z bolesławieckiej gliny – prezentacja współczesnych zakładów ceramicznych działających na terenie Ziemi Bolesławieckiej”; ekspozycja przygotowana we współpracy z Stowarzyszeniem Gmin Ceramicznych RP w ramach projektu „Polska i Norwegia na Europejskim Szlaku Ceramiki: włączenie Bolesławca i Porsgrunn do międzynarodowej sieci współpracy miast o tradycjach ceramicznych”.

{gallery}info/2021/08/BSC_niedziela{/gallery}