polanski horowitz hometown 0PIERWSZA KROWA - opowieść o przyjaźni i bezinteresownym dobru rozpocznie cykl seansów w ramach wrześniowych spotkań Dyskusyjnego Klubu Filmowego DKF BOK. W naszym programie jak zwykle poruszające i ważne filmy, budzące refleksje i emocje… gramy bez przerwy, reklam i popcornu! Karnet na cały miesiąc kosztuje 40 zł.

 

W repertuarze 

  • 6 września, g. 19.00 PIERWSZA KROWA (USA 2019, dramat czas 121’) Dziki Zachód, amerykański sen, nieprawdopodobna przyjaźń i… pieczenie ciastek w najbardziej czarującym filmie, hit światowych festiwali, zdobywca ponad 150 wyróżnień, nagród i nominacji.
  • 13 września, g.19.00 POLAŃSKI. HOROWITZ. HOMETOWN (Polska, Francja, USA 2021, dokumentalny, czas 75 min.) Film otwierał 61. Krakowski Festiwal Filmowy, został wyróżniony przez jury konkursu polskiego “za pomysł wspólnego spotkania przyjaciół z czasów Zagłady, dar przekonywania oraz dziennikarską dociekliwość w poszukiwaniu śladów przeszłości” oraz otrzymał prestiżową nagrodę publiczności.
  • 20 września, g.19.00  O NIESKOŃCZONOŚĆI (Niemcy, Norwega, Szwecja, dramat, czas 87 min.) Jeden z najbardziej oryginalnych twórców kina europejskiego Roy Andersson powraca z nowym filmem i w charakterystyczny dla siebie sposób snuje refleksję nad ludzkim życiem. Nad jego pięknem, okrucieństwem, blaskiem i banałem.
  • 27 września, g.19.00 ZŁO NIE ISTNIEJE (Czechy, Iran, Niemcy, dramat, czas 150 min.) Nowa produkcja prześladowanego przez irańską władzę twórcy to dramatyczna opowieści o zderzeniu ludzkich losów z opresyjnym systemem i karą śmierci.
    Film nagrodzony Złotym Niedźwiedziem na 70. MFF w Berlinie, przedpremierowo w naszym repertuarze!

Karnety na wszystkie tytuły w sprzedaży w kasie kina do 13 września! Sprzedaż biletów na pojedyncze seanse on-line na http://www.kino.boleslawiec.pl/dkf.php  W kinie Forum niezmiennie dbamy o bezpieczeństwo, w przestrzeni kina znajdują się stacje do dezynfekcji dłoni i specjalne oznaczenia przypominające o utrzymywaniu dystansu. Według wytycznych rządu sale projekcyjne mogą być zapełnione maksymalnie w 75% (nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych). Przypominamy również, że na terenie kina należy zakrywać usta i nos maseczką, także podczas seansów! (info BOK-MCC)