c_200_140_16777215_0_0_images_stories_info_2021_09_sowa_24c067a3-ce0a-4071-b682-6aff42fd1bd0.JPG

Bolesławiec znalazł się w gronie miast, w których powstanie SOWA - Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności. SOWA to pilotażowy projekt Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik, który zakłada stworzenie do 2023 r. ogólnopolskiej sieci lokalnych minicentrów nauki.

 

Minicentra nauki zostaną uruchomione przy istniejących już instytucjach kultury, m.in. bibliotekach, muzeach czy domach kultury. Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności będą składać się z wystawy (eksponaty ukazujące zjawiska związane z różnymi dziedzinami nauki) i Masterni, czyli przestrzeni, w której można samodzielnie lub grupowo podejmować wyzwania logiczne, konstruktorskie i inżynieryjne.  

W Bolesławcu SOWA znajdzie swoje miejsce w Miejskiej Bibliotece Publicznej – Centrum Wiedzy. – Cieszę się bardzo, że wniosek bolesławieckiego Centrum Wiedzy uzyskał akceptację i znalazł się w gronie projektów, które otrzymały dofinansowanie. Nobilituje fakt, że odpowiedzialnym za wdrożenie projektu jest Centrum Nauki Kopernik – instytucja, w której istnieje jedyne w swoim rodzaju środowisko edukacyjne. Bolesławieckie Centrum Wiedzy od początku istnienia współpracuje i realizuje projekty z Centrum Nauki Kopernik – informuje prezydent Bolesławca Piotr Roman.