c_200_140_16777215_0_0_images_stories_info_2021_10_sadzenie_drzew_drzewa_-130.jpg

Najmłodsi uczniowie bolesławieckich szkół podstawowych, przedszkolaki z miejskich przedszkoli publicznych, rodzice, nauczyciele i urzędnicy wzięli udział w akcji #sadzimyDrzewa dla Bolesławca.

W sobotę 2 października na terenie Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji przy ul. Łasickiej w Bolesławcu spotkali się mali przyrodnicy uzbrojeni w łopaty i przy wsparciu dorosłych posadzili około dwieście drzewek.

Nadleśnictwo Bolesławiec przygotowało  w ramach akcji #sadzimyDrzewa dla Bolesławca jarzębinę – drzewo jarząb pospolity dorasta do wysokości 15 m, jest rośliną miododajną, ozdobną i leczniczą, a owoce są pożywieniem ptaków (gil, drozd, jemiołuszka, jarząbek) oraz zwierząt leśnych (sarna, borsuk). Wspólne sadzenie drzew, przyczynia się do zwiększenia zadrzewienia Bolesławca, będzie również wpływać na zmniejszenie skutków zmian klimatu. Spotkanie pozwoliło poszerzyć wiedzę na temat wielu gatunków roślin i zwierząt oraz na temat roli drzew w życiu ludzi, zwierząt i naszej planety. Fachową wiedzą podzielili się przedstawiciele służby leśnej Nadleśnictwa Bolesławiec, Miejskiego Centrum Edukacji Ekologicznej oraz nauczyciele.

-Bolesławiec to jest miasto zielone, ale drzew nigdy nie jest za dużo. Akcja #sadzimyDrzewa dla Bolesławca skierowana jest zarówno do najmłodszych, jak i rodziców, ponieważ uczy, że drzewa są potrzebne. W najbliższym czasie planujemy posadzić w Bolesławcu 1000 drzew. Chcemy, żeby Bolesławiec był miastem zielonym, czystym i zadbanym – informuje prezydent Bolesławca Piotr Roman.

Pracowicie spędzony czas sadzenia zakończyły zabawy sportowe przygotowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bolesławcu.        

Organizatorem akcji #sadzimyDrzewa dla Bolesławca jest Urząd Miasta w Bolesławcu przy wsparciu Nadleśnictwa Bolesławiec, Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, Miejskiego Centrum Edukacji Ekologicznej, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej, Miejski Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej.