c_200_140_16777215_0_0_images_stories_info_2021_10_tulipan_b0c1e2c5-7d12-429c-a9d5-07c54e6688c7.JPG

Podczas Krajowych Dni Działkowca - największego święta ruchu ogrodnictwa działkowego - zaprezentowani zostali laureaci konkursu  „ROD 40-lecia PZD”. 

Celem konkursu jest wyróżnienie  rodzinnych ogrodów działkowych, które w swojej działalności przyczyniły się do utrzymania i rozwoju tradycji ogrodów działkowych w Polsce, a także realnie promują znaczenie i rolę ruchu działkowego i Polskiego Związku Działkowców w społeczeństwie. Wśród wyróżnionych znalazł się ROD „Tulipan” z Bolesławca.  – Jesteśmy bardzo dumni z wyróżnienia naszego ogrodu, który znalazł się w gronie trzydziestu docenionych w kraju. Na wyróżnienie pracowali wszyscy działkowcy, cała społeczność ogrodu „Tulipan” – informuje Jerzy Zając, prezes ROD „Tulipan”.

Tegoroczne Krajowe Dni Działkowca były również okazją do odznaczenia działaczy zasłużonych w pracy dla wspólnego dobra medalem Bene Meritus ufundowanym z okazji jubileuszu 40-lecia PZD. Wśród odznaczonych znalazł się Jerzy Zając, wieloletni prezes pięknego, bioróżnorodnego i ekologicznie zagospodarowanego ROD „Tulipan” w Bolesławcu.

Serdecznie gratulujemy zaszczytnego  wyróżniania.