c_200_140_16777215_0_0_images_stories_info_2021_11_odpadach_20211025_102816.jpg

Zakończyły się wyjazdy zorganizowane przez Miejskie Centrum Edukacji Ekologicznej dla  uczniów klas IV bolesławieckich szkół podstawowych.

Tym razem dzieci pojechały do Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Trzebieniu. Celem wycieczek było zdobycie wiedzy na temat tego, co dzieje się ze śmieciami codziennie przez nas wytwarzanymi. Gospodarowanie odpadami jest jednym za największych wyzwań władz samorządowych każdego szczebla. Określa się je również jako jedno z najpoważniejszych wyzwań współczesnej cywilizacji.  Wiedza o tym, jak postępować na co dzień z naszymi śmieciami , aby nie stały się trucizną dla nas i środowiska, aby stały się cennymi surowcami dla przemysłu, jest już teraz niezbędna każdemu, kto produkuje śmieci, czyli – nam wszystkim.

Czwartoklasiści dowiedzieli się tego obserwując drogę śmieci przez kolejne stanowiska zakładu  w Trzebieniu. Przygotują się też do konkursu wiedzy o odpadach, który MCEE we współpracy z Miejskim Zakładem Gospodarki Komunalnej przygotowało na dzień 17 listopada 2021. Już teraz życzymy powodzenia jego uczestnikom.

Wyjazdy i konkurs sfinansowano z budżetu miasta Bolesławca.