c_200_140_16777215_0_0_images_stories_info_2021_11_poznaj.jpg

"Poznaj, odkryj siebie i swoje otoczenie" to wystawa interaktywna, która została zorganizowana w ramach polsko - czeskiego projektu "Centrum Wiedzy - wiedza i technologia bez barier" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa".

 

Od lipca  ekspozycję można zwiedzać w Centrum Wiedzy indywidualnie lub grupowo. Projekt "Centrum Wiedzy - wiedza i technologia bez barier" realizowany jest wspólnie przez Gminę Miejską Bolesławiec i miasto Frýdlant.
Ma on na celu zwiększenie współpracy transgranicznej i rozwój przyszłego partnerstwa między społecznościami w dziedzinie kulturalnej i rekreacyjno - edukacyjnej. W ramach projektu przygotowano także dla wybranych grup szkolnych, grup seniorów i mieszkańców obu miast warsztaty edukacyjne stymulujące kreatywność i aktywizujące twórczo uczestników reprezentujących wszystkie grupy wiekowe i społeczne w tym osoby niepełnosprawne. Do tej pory zrealizowano 4 spotkania, w ramach których uczestnicy odbyli ciekawą przygodę z nauką. Poprzez liczne doświadczenia mieli okazję przekonać się, jak powstaje papier i mydło oraz jaka jest specyfika produkcji tych materiałów. Dodatkowo grupy czeskie skorzystały z lekcji edukacyjnych w Muzeum Ceramiki i poznały specyfikę wytwarzania wyrobów ceramicznych. Niebawem odbędą się kolejne warsztaty, tym razem ich uczestnicy poeksperymentują z biotworzywami a także zdobędą cenną wiedzę z zakresu energii elektrycznej i nie tylko.

Logo_cz_pl_eu_barevne.jpg

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zwiedzania wystawy w godzinach otwarcia MBP-CW. Grupy zorganizowane prosimy o uprzednie telefoniczne ustalenie terminu spotkania (nr tel. 75 612 13 88). Wystawa czynna będzie do 22.12.2021 r.

c_200_140_16777215_0_0_images_stories_info_2021_11_poznaj1.jpg