c_200_140_16777215_0_0_images_stories_info_2021_11_park_Live-4.jpg

W piątkowe popołudnie w galerii „W sam raz” BOK – MCC odbył się wernisaż wystawy „13.Park Sztuki”, zorganizowanej dzięki współpracy Bolesławieckiego Ośrodka Kultury-

Międzynarodowego Centrum Ceramiki z Fundacją Pro Culturae Bono oraz Ośrodkiem Kultury i Sztuki we Wrocławiu. Uczestnikami tegorocznej edycji pleneru malarskiego „13. Park Sztuki” byli artyści z Dolnego Śląska i spoza jego granic. Jedną z uczestniczek pleneru była artystka z Bolesławca Magdalena Olga Konieczna, związana z BOK - iem – MCC, prowadząca pracownię ogólnoplastyczną.

UCZESTNICY:

Rafał Bakalarczyk

Marek Danielewicz

Patrycja Dubiel

Natalia Dzidowska

Grażyna Grabowska

Hanna Karasińska- Eberhardt

Magdalena Olga Konieczna / Bolesławiec

Michał Marek

Wojciech Roskosz

Krystyna Szczepaniak / kuratorka

Na wernisażu gościliśmy artystów tegorocznego pleneru wraz z komisarzem Krystyną Szczepaniak oraz pomysłodawcą pleneru malarskiego „Park Sztuki” Piotrem Wieczorkiem.

„...Idea pleneru jest niczym innym, jak próba połączenia wielu pracowni w jedną. Twórcze spotkanie jest wspólnym kucharzeniem przekazu artystycznego, poszukiwaniem wizualnych przypraw, omawianiem przepisów utkanych w pamięci, wiedzy, emocji i intuicji. Utrwalone podczas tego spotkania barwy, faktury, zarysy, formy odrębne i zamknięte, wreszcie fragmenty cykli to wyraz współczesnej sztuki, która budzi z ambiwalencji, apatii, bezruchu, wreszcie żałoby w trakcie jej przeżywania. Zgromadzeni na tym spotkaniu artyści, wydobywając z tworzywa ekspresję przekazu poprzez udostępnienie swych prac, pozwalają odbiorcom ociosać się z narastającej wokół niepewności i pandemicznej nierealności...”. Tymi

słowami ze wstępu katalogu tegorocznego „13. Parku Sztuki” serdecznie Państwa zapraszamy do odwiedzenia naszej galerii „W sam raz”.

Wystawa czynna do 3 grudnia w godzinach otwarcia kina:

poniedziałek, wtorek 15:00-20:00; środa, czwartek galeria nieczynna; piątek 15:00-20:00;

sobota, niedziela 12:00-20:00.