c_200_140_16777215_0_0_images_stories_info_2021_11_mpp_4_dzien_misia_dzoien_misia-383.jpg

25 listopada 2021 r. w Miejskim  Przedszkolu Publicznym nr 4 w Bolesławcu nastąpiła inauguracja programu Happy Kindergarten połączona  z  Międzynarodowym Dniem Pluszowego Misia. 

Miś jest dla dziecka symbolem  szczęścia, bezpieczeństwa. Niejednokrotnie przyjacielem, z którym  mogą się pobawić, do którego mogą się  przytulić.

 

Miejskie Przedszkole Publiczne nr 4 w Bolesławcu przystąpiło do realizacji  -Międzynarodowego Programu HAPPY KINDERGARTEN autorstwa dr Natalii Gumińskiej - Polskie Centrum Optymizmu i Szkoły Optymizmu C. Mireli Nawrot.  W programie uczestniczą przedszkola z USA, Szkocji oraz Ukrainy. Program skoncentrowany jest na edukacji szczęścia i dedykowany ludziom i dzieciom edukacji przedszkolnej w Polsce. - W programie chcemy się zmieniać na lepsze, chcemy optymalnie doskonalić samych siebie, by móc świadomiej oddziaływać na innych. Chcemy uczyć się przechodzić przez kolejne drzwi własnej dojrzałości i rozwoju, a tym samym wchodzić do szczęśliwych pokoi i sal, w których wszyscy będą z radością patrzeć na drugiego - informuje autorka programu Natalia Gumińska.

- My dorośli chcemy nauczyć się od dzieci, jak być szczęśliwym. Chcemy słuchać co sprawia, że dziecko jest  szczęśliwe, uświadomić sobie i dzieciom, że z każdej  trudnej sytuacji jest wyjście.  A co najważniejsze - otwarcie mówić o uczuciach – mówi Jolanta Mienculewicz, dyrektor MPP nr 4 w Bolesławcu.