c_200_140_16777215_0_0_images_stories_info_2021_11_od_przedszkola_01.jpg

W Miejskim Przedszkolu Publicznym nr 5 od września odbywają się comiesięczne spotkania z przedstawicielami różnych zawodów.

 

We wrześniu przedszkolaków odwiedził Pan policjant, który opowiedział o swojej pracy zwracając uwagę dzieci na bezpieczne zachowania na drodze, podwórku, w przedszkolu. Gość przeczytał utwór J. Brzechwy „Kaczka Dziwaczka”, tym samym popularyzując utwory patrona przedszkola i zachęcając do czytelnictwa w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Efektem spotkania z policjantem był m.in. zakup kamizelek odblaskowych sfinansowany przez Radę Rodziców.

Kolejnym gościem przedszkolaków w ramach preorientacji zawodowej w październiku była Pani dyrektor przedszkola, która przedstawiła dzieciom utwór J. Brzechwy „Na straganie”. Przeczytany wiersz był pretekstem do rozmowy o zdrowym odżywianiu i wartościach odżywczych warzyw. W kolejnych dniach dzieci z II grupy przedszkolnej samodzielnie przygotowały śniadanie, którego głównym składnikiem były warzywa.

W listopadzie gość przedszkolaków, Pan leśniczy, czytając utwór J. Brzechwy „Żaba” nawiązał do swojej pracy. Zwrócił uwagę na mieszkańców lasu i ich dokarmianie
w czasie zimy przez człowieka. Przedszkolaki przekazały zebrane wcześniej, na potrzeby mieszkańców lasu, żołędzie i kasztany.

W ramach akcji „Pomóżmy ptakom przetrwać zimę” Rada Rodziców przedszkola zakupiła karmniki dla ptaków. Każda grupa w czasie zimy będzie dokarmiała ptaki.

Przedszkolaki czekają na kolejne spotkania z przedstawicielami różnych grup zawodowych, które przyniosą nowe informacje o zawodach.