c_200_140_16777215_0_0_images_stories_info_2021_12_bieg_mikolajkowy_bieg_mikolajkowy-113.jpg

4 grudnia br. na terenie Ośrodka Sportowo-Wodnego przy ul. Spacerowej w Bolesławcu odbył się Mikołajkowy Bieg Między Mostami,

w którym uczestnicy reprezentowali różne kategorie wiekowe: krasnal (dzieci do lat 7), kategoria I ( dzieci 8-12 lat), kategoria II (dzieci 13-15 lat), open ( młodzież i dorośli powyżej 16 lat) oraz Nordic Walking (bez podziału na wiek).

Biegi odbywały się na różnych dystansach, tj. 250m, 500m, 1 km oraz bieg główny 4321 m (Bobrowa Ścieżka Biegowa). Imprezę otworzył Prezydent Miasta Bolesławiec Piotr Roman. Uczestnikom towarzyszył gość specjalny - Mikołaj, który  zaskoczył wszystkich swoją obecnością.

Mikołajkowy Bieg Między Mostami miał charakter rekreacyjny i towarzyski. Na każdego startującego w imprezie po zakończonej „rywalizacji” czekał ciepły napój (herbata, kawa) oraz gorący posiłek w postaci kiełbasek z ogniska. Każdy z uczestników za udział w mikołajkowym biegu otrzymał pamiątkowy medal, przypinkę, certyfikat uczestnictwa i niespodziankę.

Impreza miała na celu popularyzację  i  upowszechnianie  biegów jako najprostszej formy aktywności  ruchowej, integrację środowisk  sportowych oraz promocję miasta Bolesławca, ponieważ bieganie jest przyjemne, zdrowe i łatwo dostępne.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich sponsorów oraz współorganizatorów za pomoc w przeprowadzeniu biegu. Już teraz zapraszamy na kolejną edycję biegu między mostami w Bolesławcu.