c_200_140_16777215_0_0_images_stories_info_2022_01_czerwony_zdjcie_wiatowy_dzie_krwiodawcy_plakat.png

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu gra razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W dniu finału będzie można oddać krew i w ten sposób również pomóc potrzebującym.

 

W najbliższą niedzielę, będzie można wesprzeć nie tylko główny cel tegorocznego finału WOŚP, ale również podzielić się lekiem, którego nie można wyprodukować w żadnym laboratorium – krwią. RCKiK w Wałbrzychu po raz kolejny włączyło się w finał i wspólnie ze sztabami z Wałbrzycha, Świebodzic, Jeleniej Góry a także w Bolesławcu organizuje zbiórkę krwi.

W dniu ogólnopolskiego finału WOŚP, 30 stycznia w godz. 10:00 – 14:00, będzie można oddać krew w czterech lokalizacjach:
• RCKiK w Wałbrzychu ul. Bolesława Chrobrego 31,
• OSIR Świebodzice, ul. Mieszka Starego 6 (sala fitness),
• w Krwiobusie na Rynku w Jeleniej Górze,
oraz w Krwiobusie na terenie Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych, aleja Tysiąclecia 30 w Bolesławcu (w godz. 11.00 – 15.00).

 

Krew możesz oddać jeśli:
• masz 18-65 lat i posiadasz Dowód Osobisty (lub inny dokument ze zdjęciem)
• ważysz powyżej 50 kg,
• Twój stan zdrowia jest bardzo dobry! Nie chorowałeś na żółtaczkę,
• nie miałeś kontaktu z osobą chorą na Covid-19 lub objętą kwarantanną !
Przed oddaniem krwi zjedz lekkie, niskotłuszczowe śniadanie. Wypij więcej płynów niż zwykle.
Krew jest lekiem, który pozyskujemy jedynie dzięki dobroci ludzkiej, ponieważ tylko człowiek może ofiarować go drugiemu człowiekowi, jako szczególny dar – dar życia.
Nie przechodźcie obojętnie obok tej szczególnej akcji zbiórki krwi. Odpowiednia stała rezerwa krwi to bezpieczeństwo nas wszystkich, gdyż nigdy nie wiadomo, w jakim momencie będziemy zmuszeni sami lub nasi bliscy z niej skorzystać. (info RCKiK w Wałbrzychu)