c_200_140_16777215_0_0_images_stories_info_2022_02_ferie_lodowisko_lodowisko-119.jpg

Ferie w mieście nie muszą być nudne. Świadczy o tym tegoroczna oferta instytucji miejskich w Bolesławcu.

Dla dzieci i młodzieży przygotowano szereg atrakcyjnych zajęć, które już od pierwszych dni zimowej laby zyskały liczne grono zwolenników aktywnego wypoczynku.

 

 


Dla miłośników lodowej rekreacji Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował ciekawe zajęcia na lodowisku. Na Termach Bolesławiec uczestnicy zajęć aqua zumby mogą poczuć się jak na imprezie tanecznej w wodzie, ponadto w ofercie aqua aerobik, czyli gimnastyka w wodzie. MOSiR przygotował również treningi i ćwiczenia ogólnorozwojowe oraz turnieje piłkarskie i innych dyscyplin sportowych.

Pod okiem doświadczonych instruktorów Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki doskonalą swoją umiejętności zarówno uczestnicy Amatorskiego Ruchu Artystycznego, jak i feryjni uczestnicy zajęć. W świetnie wyposażonych pracowniach odbywają się warsztaty ceramiczno – rzeźbiarskie, warsztaty tańca, warsztaty wokalne oraz warsztaty teatralne. Dla miłośników kina - bogaty repertuar.


To już tradycja, że w czasie ferii zimowych Muzeum Ceramiki zaprasza dzieci oraz młodzież do udziału w warsztatach. Muzeum bije rekordy popularności wśród miłośników zajęć ceramicznych, plastycznych i archeologicznych. Tu mogą oni pod okiem muzealnych edukatorów wykonywać karnawałowe maski i glinozaurowe miseczki oraz dowiedzieć się, jak archeolog udziela „pierwszej pomocy” wydobytym z ziemi zabytkom


Sporą dawkę wiedzy popartą empirycznym odkrywaniem zjawisk przygotowała Miejska Biblioteka Publiczna - Centrum Wiedzy. Dla uczestników przygotowano kreatywne zajęcia rozwijające zarówno wiedzę, jak i umiejętności. W ofercie znalazły się ekologiczne warsztaty edukacyjne, warsztaty z robotyki i kodowania oraz warsztaty techniczne.