c_200_140_16777215_0_0_images_stories_info_2022_02_bulwar_nad_bobrem_bulwar-158.jpg

Bóbr uważany jest za największego gryzonia Eurazji. Szereg źródeł podaje, że bóbr należy do grona gatunków, które potrafią przystosować środowisko do własnych potrzeb. Dzięki wyjątkowo silnym siekaczom bobry potrafią ściąć grube drzewa, o średnicy nawet do 1 m.


W ostatnim czasie pracowite bobry pościnały kilka drzew na bulwarze nad Bobrem. Na spotkanie z bobrem podczas jego działalności raczej nie można liczyć, ponieważ są one aktywne głównie nocą i wcześnie rano. Ponadto są bardzo czujne i znikają natychmiast gdy zaniepokoi je nietypowy ruch. W ciągu dnia zazwyczaj przebywają w żeremiu. Chociaż bobry potrafią w znaczący i nierzadko niechciany sposób zmienić otoczenie poprzez swoją działalność inżyniersko-budowlaną, pozostaje mimo wszystko bobra polubić i zaakceptować jego działalność.
Teren nad Bobrem jest chętnie uczęszczanym miejscem zarówno przez dorosłych, jak i młodszych mieszkańców Bolesławca. Jednakże nie każda aktywność ludzi na bulwarze nad Bobrem może być akceptowana. Dotyczy to przejażdżek motocrossowych, które w ostatnim czasie miały miejsce terenie Wiadukt Plaza. Kilkuminutowa przejażdżka motocyklem crossowym spowodowała zniszczenia w nawierzchni, które mogą stanowić zagrożenie dla innych użytkowników.
Warto pamiętać, że urządzenia na tym kompleksie sportowo -rekreacyjnym przeznaczone są wyłącznie do jazdy na łyżworolkach, deskorolkach, rowerach BMX-ach i MTB, hulajnogach. Zabronione jest wjeżdżanie na wszelkiego rodzaju pojazdach motorowych - motocyklach, quadach.