c_200_140_16777215_0_0_images_stories_info_2016_05_lekkoatletic_lekk-335.jpg

18 maja w Szkole Podstawowej nr 2 w Bolesławcu odbyły się zawody lekkoatletyczne w ramach programu: Lekkoatletyka dla każdego-  Szkolne Zawody Lekkoatletyczne. Wzięło w nich udział 72 uczniów  z klas pierwszych i drugich. Dzieci tworzyły 9 ośmioosobowych drużyn ( 5 z klas pierwszych, 4 z klas drugich). Wykonywały rotacyjnie sześć zadań, którymi były: sztafeta z płotkami i pachołkami, przeskoki przez drabinki na czas, skoki dosuwane, rzut piłką lekarską w tył przez głowę, skok o tyczce, skoki w ,,krzyżaku". Przy każdej stacji drużynami kierowali asystenci- uczniowie z gimnazjum  z MZS nr 3, a opiekowali się nimi wychowawcy klas lub rodzic z danej klasy. Organizatorem i prowadzącym zawody była  Monika Grzyb.

Oceny wyników dokonano na poziomach klasowych. Wszyscy zawodnicy otrzymali dyplomy , a drużyny, które zajęły I, II, III miejsca na poziomach klasowych - medale. Puchary trafiły do drużyn, które uzyskały najwyższe wyniki na poziomie klas I i II.
I miejsce w klasach pierwszych zajęła drużyna z klasy I d uzyskując 48 p.
II miejsce - I b ( 26 p.), III miejsce- I e i I c ( po 19 p.), IV miejsce - I a .
I miejsce wśród klas drugich zajęła drużyna z klasy II a uzyskując 48 p., II miejsce- II c (43 p.), III miejsce- II b (34 p.), IV miejsce- II d ( 28 p.)
Gratulujemy wszystkim uczestnikom zawodów.