c_200_140_16777215_0_0_images_stories_info_2022_03_dzien_kobiet_krwiodawcy_dzien_kobiet-115.jpg

Męska część Miejskiego Klubu HDK – PCK wyróżniła z okazji Dnia Kobiet honorowe dawczynie krwi. Symboliczny kwiatek był skromnym dowodem pamięci, wdzięczności i szacunku.

Uroczystość miała miejsce 8 marca w bolesławieckiej Sali Rajców. Prowadził ją prezes Miejskiego Klubu HDK – PCK Roman Bodak. W spotkaniu uczestniczył prezydent Bolesławca Piotr Roman, który złożył życzenia paniom, dziękując równocześnie za aktywność w ofiarowaniu krwi i jej składników. Spotkanie było również okazją do rozmów, które dotyczą tematów bieżących, w tym toczącej się wojny na Ukrainie i pomocy uchodźcom.  

Warto przy tej okazji przypomnieć, że w Bolesławcu od stycznia nastąpiła zmiana miejsca stacjonowania Mobilnego Punktu Poboru Krwi (ambulansu). Ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przeniósł się z Palcu Marszałka J. Piłsudskiego 1C (BOK) w Bolesławcu na teren przed Izbą Przyjęć Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych przy al. Tysiąclecia 30 (wjazd przez bramę główną szpitala). W nowej lokalizacji dawcy mogą korzystać z nieodpłatnych miejsc parkingowych, poczekalni wraz z toaletą.