Info1-wazne.png

Gmina Miejska Bolesławiec zamierza w 2022 roku ubiegać się o pozyskanie zewnętrznych środków finansowe na realizację zadania związanego z usuwaniem wyrobów azbestowych lub zawierających azbest z obiektów budowlanych występujących na terenie Gminy Miejskiej Bolesławiec.

 

W związku z powyższym i przypadku uzyskania zewnętrznych środków, Gmina Miejska Bolesławiec przystąpi do realizacji ww. zadania, w ramach którego na własny koszt, usunie wyroby azbestowe lub zawierające azbest z obiektów budowlanych występujących na terenie Miasta Bolesławiec. Ze środków tych nie będą finansowane koszty zakupu i wykonania nowego pokrycia dachowego, lub innego elementu budowlanego, z którego jest on usuwany. Powyższe koszty właściciel, użytkownik nieruchomości pokrywa we własnym zakresie. Usuwaniem azbestu z nieruchomości, jego transportem i utylizacją będzie się zajmować firma wyłoniona w drodze zbierania ofert na koszt Gminy Miejskiej Bolesławiec.

Zwracamy się do zainteresowanych Mieszkańców Bolesławca, aby złożyli „Deklarację uczestnictwa w zadaniu związanym z usuwaniem wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Miejskiej Bolesławiec”, w terminie do 8 kwietnia 2022 r. (w formie pisemnej, wrzucić do urny), w siedzibie Urzędu Miasta Bolesławiec, Biuro Obsługi Interesanta, Rynek 41, 59-700 Bolesławiec lub  wrzucić do urny w Urzędzie Miasta Bolesławiec (biurowiec - parter), w Pl. Piłsudskiego 1, 59-700 Bolesławiec oraz w formie elektronicznej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do godz. 23.59.

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 75 645 65 04.

Powyższa deklaracja będzie wstępnie kwalifikowała Państwa nieruchomości do usunięcia wyrobów zawierających azbest.

Deklarację można pobrać w siedzibie Urzędu Miasta Bolesławiec; w Biurze Obsługi Interesanta (Rynek 41 – Ratusz), na stronie www.boleslawiec.eu lub z Biuletynu Informacji Publicznej http://www.um.boleslawiec.bip-gov.pl/public/ w zakładce „ochrona środowiska”.

Warunkiem zakwalifikowania do realizacji ww. zadania jest fakt ujęcia nieruchomości, dla której składana jest deklaracja w ,,Inwentaryzacji wyrobów zawierających azbest Miasta Bolesławiec”.

 DEKLARACJA

Obwieszczenie