c_200_140_16777215_0_0_images_stories_info_2022_03_mpp7_received_330022469103289.jpeg

W Miejskim Przedszkolu Publicznym nr 7 z oddziałami integracyjnymi w Bolesławcu pojawiła się Pani Wiosna – kolorowa i radosna.

Przedszkolaki zaśpiewały dla niej piosenkę i razem z nią zatańczyły. W ten sposób wszystkie dzieci chciały wyrazić swoją radość z przyjścia nowej pory roku. W ciągu całego dnia przedszkolaki miały okazję wykazać się znajomością i wiedzą o nadchodzącej porze roku, rozwiązywały zagadki i wykonywały zadania. Dzieci w tym dniu poznały tradycje i zwyczaje związane z powitaniem wiosny.

- Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy poszukiwać pierwszych zwiastunów wiosny. Przedszkolnym wesołym korowodem przeszliśmy ulicami Bolesławca by powitać wiosnę. W naszym przedszkolu 21 marca kojarzy się nam nie tylko z rozpoczęciem kalendarzowej wiosny. Nie każdy wie, że tego dnia obchodzony jest także Światowy Dzień Zespołu Downa oraz Dzień Kolorowej Skarpetki. Ta symboliczna data przypomina, jak ważne jest dbanie o równe szanse w społeczeństwie przy zachowaniu różnorodności. Wspierając to wydarzenia dzieci, nauczyciele oraz pracownicy naszego przedszkola założyli tego dnia skarpetki nie do pary. Dali tym wyraz solidarności z osobami z trisomią 21 chromosomu – informuje Ewa Szachowicz, dyrektorka Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 7 z oddziałami integracyjnymi w Bolesławcu.